X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ulcay’dan “Siz Rektör Olsaydınız Ne Yapardınız?” Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ulcay’dan “Siz Rektör Olsaydınız Ne Yapardınız?” Toplantısı

  • Giriş Tarihi: 4.6.2015 19:18 Güncelleme Tarihi: 5.6.2015 00:41
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. YUSUF ULCAY, ÜNİVERSİTEDE ÇEŞİTLİ KADEMELERDE YÖNETİCİLİK YAPMIŞ OLAN AKADEMİSYENLERİ DAVET EDEREK, “SİZ REKTÖR OLSAYDINIZ NE YAPARDINIZ?” DİYE SORDU.
Ulcay’dan “Siz Rektör Olsaydınız Ne Yapardınız?” Toplantısı

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, üniversitede çeşitli kademelerde yöneticilik yapmış olan akademisyenleri davet ederek, “Siz rektör olsaydınız ne yapardınız?” diye sordu.
Rektörlük Senato Salonu’nda üniversitenin eski yöneticileriyle bir araya gelen Ulcay, sohbet edip yemek yedi. Eski bakanlardan ve akademisyenlerinden Prof. Dr. Nazım Ekren, YÖK eski üyesi Prof. Dr. Atilla Eriş, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın danışmanı Prof. Dr. İlker Parasız ile eski dekanların da katıldığı toplantıda konuşan Ulcay, kentle bütünleşmiş bir 3. nesil üniversite olmak üzere yola çıktıklarını, bunun için de her türlü deneyime, öneriye ihtiyaç duyduklarını söyledi.
“Uludağ Üniversitesi’nin geçmişine ve geleceğine sahip çıkmak boynumuzun borcudur” diyen Ulcay, gelen akademisyenlere tek tek “Siz rektör olsaydınız ne yapardınız veya yapmazdınız?” diye sorarak önerilerini aldı.
Önerileri not eden Ulcay, en çok dile getirilen öğretim üyelerinin buluşabileceği lokal eksikliği sorununu en kısa zamanda çözme sözü verdi.