X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çocuk Eğitimcileri Sertifikalarını Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çocuk Eğitimcileri Sertifikalarını Aldı

  • Giriş Tarihi: 9.6.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 10.6.2015 05:00
HALK EĞİTİM MERKEZİ VE DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI İŞ BİRLİĞİYLE AÇILAN “4-6 YAŞ ÇOCUK EĞİTİMİ” KURSUNU TAMAMLAYAN 44 ÖĞRENCİ SERTİFİKALARINI ALARAK EĞİTİMCİ OLDU.
Çocuk Eğitimcileri Sertifikalarını Aldı

’nın Mudanya ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğiyle açılan “4-6 yaş çocuk eğitimi” kursunu tamamlayan 44 öğrenci sertifikalarını alarak eğitimci oldu.
Şubat-haziran aylarında 44 öğrencinin katıldığı kursta meslek öğretmeni Mehtap Adıyaman tarafından 296 saat eğitim alan öğrenciler, kursu tamamlayarak eğitici oldu. 16 bölümden oluşan kursta, iletişim, uyumsuz çocuklar, 4-6 yaş arasındaki çocukların gelişim özellikleri, öğretim yöntemleri, drama ve drama uygulamaları, Türkçe konularında teorik ve pratik eğitim verildi. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki gurup halinde verilen eğitimlere ilaveten Mudanya Müftlüğü tarafından sevgi, saygı ve yapılan iyiliklerin değerini anlamak üzere manevi değerler konuları işlendi.
Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şeker, bu kurslar yeni neslin şuurlu ve doğruyu araştırabilecek şekilde yetiştirileceğini söyleyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Daha sonra kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.