X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bosch Bursa’da Yatırımlarına Arttırarak Devam Edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bosch ’da Yatırımlarına Arttırarak Devam Edecek

  • Giriş Tarihi: 17.6.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 14:56
BOSCH HÜKÜMET VE DIŞ İLİŞKİLER DÜNYA BAŞKANI PETER BİESENBACH, BURSA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU'NU MAKAMINDA ZİYARET ETTİ. BOSCH HEYETİ, BURSA'YA YATIRIMLARININ ARTTIRARAK DEVAM EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ.
Bosch Bursa’da Yatırımlarına Arttırarak Devam Edecek

BOSCH Hükümet ve Dış İlişkiler Dünya Başkanı Peter Biesenbach, Valisi Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret etti. BOSCH heyeti, Bursa’ya yatırımlarının arttırarak devam edeceklerini söyledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa Valisi Münir Karaloğlu, “Bursa Türkiye’nin en önemli sanayi üretim merkezlerinden bir tanesi. Özellikle otomotiv, tekstil ve makine sanayisinde çok güçlüyüz. Türkiye’de üretilen her iki araçtan bir tanesi Bursa’da üretilir. Yine ihracatın yüzde 50’si Bursa’dan yapılır. Bursa tabi sanayi yönü bu ve diğer taraftan çok önemli bir tarımsal üretim merkezidir. Özellikle tarım sanayisinde, paketlenmiş gıdada, dondurulmuş gıdada çok önemli bir üretim merkezidir. Diğer taraftan Bursa coğrafi güzellikleri ve turizm potansiyeli bakımından da Türkiye’nin önemli bir turizm şehridir. Bu kadar önemli bir şehrin çok önemli bir parçası da BOSCH’tur. BOSCH, Bursa’daki 250 en büyük sanayi kuruluşu içerisinde 3. sıradadır. Tabi BOSCH yaklaşık bir asırdır Türkiye’de var. Biz artık BOSCH’a Türkiyeli Bursalı diye bakıyoruz. BOSCH yerleşkesini bugün gezdiniz, önemli tesisleri var, önemli bir ihracatı var. BOSCH’a bu güne kadar destek olduk, bundan sonra da ilin yöneticisi olarak desteğe devam edeceğim” dedi.
Bursa’nın yeşili ve doğası ile muhteşem bir yer olduğunu belirten BOSCH Hükümet ve Dış İlişkiler Dünya Başkanı Peter Biesenbach, Bursa’dan ayrıldıklarında dünyanın 17 ülkesinde Uluşehir Bursa’nın gönüllü turizm elçiliğini yapacaklarını belirtti. Bursa’yı çok beğendiğini belirten Biesenbach, “Bursa’ya ilk kez geldim. Ekonomisi çok gelişmiş ve çok yeşil bir Bursa gördüm. Uludağ’da kayak yapıp çok kısa sürede denize de girme imkanı olan ender şehirlerden birisi" diye konuştu.
Ziyaretin sonunda Karaloğlu, heyete kestane şekeri hediye etti.