X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Fırınlara Ramazan Denetimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Fırınlara Ramazan Denetimi

  • Giriş Tarihi: 18.6.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 11:56
OSMANGAZİ BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ VE SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ RAMAZAN AYININ GELMESİYLE BİRLİKTE FIRINLAR BAŞTA OLMAK ÜZERE GIDA İŞLETMELERİ VE İMALATHANELERİNİ DENETLEDİ.
Fırınlara Ramazan Denetimi

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayının gelmesiyle birlikte fırınlar başta olmak üzere gıda işletmeleri ve imalathanelerini denetledi.
Osmangazi Belediyesi ekipleri vatandaşların sağlıklı ve kaliteli bir hizmet alabilmesi için fırın denetimlerini artırdı. Ekmek üretimi yapan fırınlar başta olmak üzere, pasta ve tatlı imalathanelerine yönelik işletmelerde incelemelerde bulunan ekipler, işyerlerini genel düzen, hijyen, genel temizlik kuralları, alet, ekipman temizliği, kişisel temizlik, depolama ve muhafaza koşulları gibi kriterlerde denetledi. Yapılan denetimlerde birçok fırının hijyen ve üretim kurallarına uyduğu belirlendi.
İşletmelerin evraklarını da inceleyen belediye ekipleri, kurallara uymadığı tespit edilen işletmelere, tutanak tutup uyarıda bulunurken, ruhsatı olmayan işletmeleri mühürleyerek kapattı.
Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimler hakkında bilgi veren Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Albayrak, “Yıl içerisinde periyodik olarak devam eden denetimlerimizi, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte sıklaştırdık. Ramazan ayı boyunca fırın, pasta ve tatlı imalathaneleri, şarküteri ve marketlere yönelik kontrollerimiz devam edecek. Denetimlerimizde, öncelikle insan sağlığını tehdit eden unsurlara dikkat ediyoruz. Ayrıca üretilen ekmek ve pidelerin gramajlarını da kontrol ederek, belirlenen kurallara uyulup uyulmadığına bakıyoruz” dedi.