X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Lise Mezunları 50 Yıl Sonra Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Lise Mezunları 50 Yıl Sonra Buluştu

  • Giriş Tarihi: 21.6.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:44
BURSA'DA 1891 YILINDAN BERİ TARIM ALANINDA EĞİTİM ÖĞRETİM HİZMETİ VEREN HAMİDİYE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ'NDEN 50 YIL ÖNCE MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER BİR ARAYA GELDİ.
Lise Mezunları 50 Yıl Sonra Buluştu

’da 1891 yılından beri tarım alanında eğitim öğretim hizmeti veren Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 50 yıl önce mezun olan öğrenciler bir araya geldi.
Hürriyet’teki Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi diğer bir adıyla Bursa Tarım Lisesi geçtiğimiz günlerde anlamlı bir buluşmaya sahne oldu. Okuldan 1965 yılında mezun olan bir grup eski öğrenci, mezuniyetlerinin 50. yılında okullarında bir araya geldi. Hoş sohbetlerin edildiği anıların canlandığı buluşmada konuşan Okul Müdürü Ömer Bülbül, "21 Mart 1891 tarihinde Nazari ve Ameli Hüdavendigar Hamidiye Ziraat Mektebi adıyla hizmete giren okullarının, geçen süre içinde ülke tarımına büyük katkılar sağlayan önemli bir eğitim kurumu oldu. Şuanda tarım alanında modern bilgilerle donatılmış öğrenciler yetiştirmeye devam ediyoruz. Bugün ise çok anlamlı bir gün yaşıyoruz. Okulumuzdan 50 yıl önce mezun olan değerli ağabey ve ablalarımız bize sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. İlk kez bu tarz bir mezunlar buluşması yapıldı" dedi.