X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bursa’da Öğrenci Velilerinden ’Çocuklarımızı Başka Okula Göndermeyiz’ Eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Öğrenci Velilerinden ’Çocuklarımızı Başka Okula Göndermeyiz’ Eylemi

  • Giriş Tarihi: 29.6.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 23:10
  • Haberler
  • Bursa Haberleri
  • Bursa’da Öğrenci Velilerinden ’Çocuklarımızı Başka Okula Göndermeyiz’ Eylemi
BURSA'DA YÜZLERCE VELİ ÇOCUKLARININ OKULUNUN DEĞİŞTİRİLECEK OLMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
Bursa’da Öğrenci Velilerinden ’Çocuklarımızı Başka Okula Göndermeyiz’ Eylemi

’da öğrenci velileri, çocuklarının okulunun değiştirilecek olmasına tepki gösterdi. Veliler, Valilik önünde eylem yaptı.
Bursa’da Atatürk İlkokulu’nun orta okula dönüşmesiyle okulda okuyan 196 4. sınıf öğrencisinin başka okula gönderilecek olmasına veliler tepki gösterdi. Çarşamba Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan 50 aile ve çocukları yaşanan bu duruma tepki gösterdi. Çocuklarının değişimle psikolojilerinin bozulacağını belirten aileler, başka bir okula gitmek istemiyor.
Veliler, "Çocuklarımızın ilk okulu bitirmelerine bir yıl kaldı. Tophane ilkokulu bize çok uzak. Çocuklarımız oraya sevk edilirse servis kullanmaya başlayacak. Bu durumda ailelere ayrı bir külfet oluşturacak. Biz konuyu yetkililerle görüştük. Bize yardımcı olacaklarını belirttiler. Çocuklarımız okulundan ayrılmak istemiyor" dedi.
Aileleriyle birlikte Bursa Valiliği önüne gelen minik öğrenciler okullarından ayrılmak istemediklerini ve okullarını çok sevdiklerini belirterek yetkililerden kendilerine yardımcı olmalarını istedi.