X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Geleceğin Yönetmenleri Nilüfer’de Yetişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Geleceğin Yönetmenleri Nilüfer’de Yetişiyor

  • Giriş Tarihi: 23.7.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:30
ÇOCUKLARIN YAZ TATİLİNİ DOLU DOLU GEÇİRMESİ İÇİN FARKLI BİR PROJEYE DAHA İMZA ATAN NİLÜFER BELEDİYESİ, SİNEMA ATÖLYESİYLE ONLARIN DÜNYASINDA YENİ KAPILAR ARALIYOR
Geleceğin Yönetmenleri Nilüfer’de Yetişiyor

Çocukların farklı alanlarda yeteneklerini geliştirmek için çeşitli faaliyetler düzenleyen Nilüfer Belediyesi, “Haydi çocuklar film çekmeye” sloganıyla açtığı atölyelerle, sinema sanatına yeni yetenekler kazandırıyor.
Çocukların yaz tatilini dolu dolu geçirmesi için farklı bir projeye daha imza atan Nilüfer Belediyesi, sinema atölyesiyle onların dünyasında yeni kapılar aralıyor. Atölyede, Nilüferli çocuklara yönelik yönetmenlik eğitimi veriliyor. “Nilüfer’in çocukları sanatla büyüyor” projesi kapsamında hazırlanan “Haydi çocuklar film çekmeye” eğitimleri,
40 çocuğun katılımıyla Akçalar Mahallesi’nde Japon Yönetmen Miyazaki’nin çizgi film gösterimi ile başladı. Eğitmenliğini Meltem Öztürk’ün yaptığı “Haydi çocuklar film çekmeye” atölyesinde, ilk ve ortaokul öğrencileri kendi hikayelerini yazarak film haline getirecek. 3 gün sürecek eğitimlerin sonunda minik yönetmenler filmlerini izleyicinin beğenisine sunacak. Kendi hikayelerini beyaz perdeye aktaran minik yönetmenlere Nilüfer Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verilecek.
Nilüfer Belediyesi tarafından Akçalar ve Gölyazı mahallelerinde düzenlenen, diğer mahallelerde de yaz süresince programlanacak atölye sonunda çocukların aldıkları eğitimler belgesel haline getirilecek.