X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ÇOMÜ Koleji 1 Yıl İçinde Açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ÇOMÜ Koleji 1 Yıl İçinde Açılıyor

  • Giriş Tarihi: 20.2.2015 09:08
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ KOLEJİ (ÇOMÜ KOLEJİ) 2016 YILINDA AÇILACAK. KOLEJ İLK ETAPTA İLK VE ORTA KISMIYLA AÇILACAK. 2017 YILINDA İSE LİSE KISMI DEVREYE GİRECEK.
ÇOMÜ Koleji 1 Yıl İçinde Açılıyor

Onsekiz Mart Üniversitesi Koleji (ÇOMÜ Koleji) 2016 yılında açılacak. Kolej ilk etapta ilk ve orta kısmıyla açılacak. 2017 yılında ise lise kısmı devreye girecek.
Konu ile ilgili bilgi veren ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar, kolejin ÇOMÜ çalışanları için acil bir ihtiyaç olduğunu belirtti. Hisar, “ÇOMÜ akademik ve idari personelimiz için ilkokul, ortaokul ve lise önemli bir ihtiyaç. Personelimiz bu alanda çeşit ve nitelik arayışında. Kreş tecrübesini yaşayan personelimiz ilkokula, ortaokula başka okula göndermekte zorlanıyor. Lise alanında ise seçeneklerin daha az olması velilerimizi zora sokuyor” dedi. Çanakkale’ye ilk kez gelecek olan personelin de en çok kreş, hastane ve ilk-orta lise olmak üzere okulları sorduğunu belirten Prof. Dr. Hisar, “Bu ihtiyacın en kısa zamanda karşılanması gerekiyor. ÇOMÜ’de kreş hizmeti çok gelişti. Haziran 2015 itibariyle buna bir de Anakucağı adı altında 0-3 yaş bebeklerimizin bakımını sağlayan bir bakımevini de ekleyeceğiz. Bu bakımevinde bebekler sürekli kalabileceği gibi 1-2 günlüğüne de kalabilecek. Böylece seyahate çıkacak veya birkaç saat işi olan anne-babalara da katkı sağlanmış olacak. Anakucağı uygulaması kampüs içinde olacak. İkinci olarak Sonbahar’da ÇOMÜ Huzurevi başlatılacak. İlk-orta-lise ise 2 yıl içinde tamamlanmış olacak. Önümüzdeki yıl ilkokulumuz ve ortaokulumuz açılacak” dedi. Açılacak ÇOMÜ Koleji’nin fiyat politikası hakkında da bilgi veren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hisar, “Fiyat politikamız genelde piyasanın yarısı kadar oluyor. Olanağı olmayan personelimize daha farklı indirimlerimiz de olabiliyor. Ancak en büyük katkımız nitelikli eğitim oluyor” dedi.