X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Suriyeli Sığınmacılara Bayramiç’ten 40 Ton Elma Yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Suriyeli Sığınmacılara Bayramiç’ten 40 Ton Elma Yardımı

  • Giriş Tarihi: 10.3.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
ÇANAKKALE'NİN BAYRAMİÇ İLÇESİNDEN BİR İŞ ADAMI, İÇ SAVAŞ NEDENİYLE TÜRKİYE'YE SIĞINIP GAZİANTEP VE KİLİS'TE YAŞAYAN SURİYELİLERE 40 TON ELMA GÖNDERDİ.
Suriyeli Sığınmacılara Bayramiç’ten 40 Ton Elma Yardımı

’nin Bayramiç ilçesinde, bir iş adamı, Gaziantep ve Kilis’te yaşayan Suriyelilere 40 ton elma gönderdi.
Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde kabzımallık yapan Hikmet Aydın, satmak için aldığı 200 ton elmanın 40 tonunu Suriyeli sığınmacılara gönderdi. İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Şube Müdürü Kamil Er, “Bayramiçli işadamı Hikmet Aydın, Suriyeli sığınmacılara elma yardımında bulunmak istedi. Elmalarından numune alarak analiz ettirdik. Ürünlerde insan sağlığını tehdit edecek herhangi bir kalıntının olmadığını gördük. Elmalar araçlara yüklenerek 20 tonunu Gaziantep’e, kalan 20 tonu da Kilis’e gidecek. Aydın’a teşekkür ediyoruz. Dileriz bu davranışı diğer yardımseverlere de örnek olur" dedi.
İşadamı Hikmet Aydın ise, Suriye’den ülkemize göç eden bu insanlara sahip çıkılması gerektiğini ifade ederek, “Şahsıma ait 40 ton elmayı Suriyeli sığınmacılara verilmek üzere AFAD vasıtasıyla gönderdim. Bir insan olarak hepimizin yapabileceği bir şeyler olduğuna inanıyorum. Çadır kentlerde yaşayan insanların beslenmeye ihtiyacı olduğunu hatırlamalıyız. Hepimizin o insanlarla paylaşacak bir şeyleri olmalı. Çok mutluyum. Herkesinde gücü nispetinde bir şeyler yapması gerekir" dedi.