X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 18 Mart Törenlerinde 12 Farklı Ülkeden 455 Gazeteci Görev Yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

18 Mart Törenlerinde 12 Farklı Ülkeden 455 Gazeteci Görev Yapacak

  • Giriş Tarihi: 12.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
BASIN YAYIN VE ENFORMASYON İL MÜDÜRÜ MURAT DERELİ, ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100. YILININ KUTLANACAĞI 18 MART TÖRENLERİNİ İZLEMEK İÇİN 455 GAZETECİ AKREDİTE OLDU.
18 Mart Törenlerinde 12 Farklı Ülkeden 455 Gazeteci Görev Yapacak

Zaferi’nin 100. yılının kutlanacağı 18 Mart törenlerini izlemek için 455 gazeteci akredite oldu.
Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Murat Dereli, törenleri 455 medya mensubunun izleyeceğini, bu sayının törenleri görüntülemekle ilgili görevli kamu çalışanlarıyla birlikte 500’e yaklaşacağını belirtti. Dereli, “100. Yılın önemiyle doğru orantılı olarak törenleri görüntülemek ve haberleştirmek isteyen medya çalışanlarının ülkenin her tarafından Çanakkale’ye gelecek. Geçtiğimiz yıl 240 gazeteci arkadaşımızın izlediği törenlere bu yıl beklendiği gibi fazla ilgi oldu. Bu yıl araç akreditasyonu yapılmaması ve canlı yayınların sadece TRT tarafından gerçekleştirilecek olması da dikkate alınır, yardımcı personel sayıdan düşülürse yaklaşık üç katı bir ilgiden söz edilebilir. Kurum olarak akredite işlemlerini yaklaşık on beş gün sürdü. Artık işlemlerimizi sonlandırdık. Medya mensuplarının görev alanlarında rahat bir çalışma ortamı bulabilmeleriyle ilgili ön hazırlıkları bitirdik. Son kontrolleri yeniledikten sonra hazırlıklarımız bitecek. Bundan sonrası törenlerle ilgili kamuoyunu bilgilendirecek gazeteci arkadaşlarımıza kalıyor” dedi.
12 farklı uyruktan gazetecinin törenleri takip etmek istediği belirten Dereli, “Filistin’den İngiltere’ye, Çin’den Almanya’ya, Katar’dan ABD’ye kadar 11 farklı ülkeden misafirlerimiz olacak. Genel Müdürlükten gelecek personelle birlikte yaklaşık 17 kişiyle görev yapacağız. Çanakkale törenlerini izleyecek gazetecilerin Çanakkale İskelesi’nden, direk Şehitler Abidesi’ndeki törenlere katılacak olan medya mensuplarının ise Eceabat İskelesi’nden toplu şekilde alana intikal ettirilecek. BYEGM personeli, Cumhuriyet Meydanı, 18 Mart Stadyumu, Eceabat toplanma merkezi ve Şehitler Abidesi’nde gazetecilere yardımcı olacak. 100. yıl törenlerini Çin, Fransa, Almanya, Filistin, ABD, Azerbaycan, Katar, Irak, İran, Avustralya ve İngiltere’den gazeteciler Çanakkale’de olacak” diye konuştu.