X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tabipler Odası 13 Mart’ta Greve Gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tabipler Odası 13 Mart’ta Greve Gidiyor

  • Giriş Tarihi: 12.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 13:08
ÇANAKKALE TABİP ODASI, TÜRK SAĞLIK-SEN, DEVRİMCİ SAĞLIK İŞ SENDİKASI VE TÜRK DİŞ HEKİMLERİ ODASI GİBİ BİRÇOK STK’NIN ÇAĞRISIYLA SAĞLIK ÇALIŞANI VE HEKİMLER 13 MART’TA İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPACAK.
Tabipler Odası 13 Mart’ta Greve Gidiyor

Tabip Odası, Türk Sağlık-Sen, Devrimci Sağlık İş Sendikası ve Türk Diş Hekimleri Odası gibi birçok STK’nın çağrısıyla sağlık çalışanı ve hekimler 13 Mart’ta iş bırakma eylemi yapacak.
Çanakkale Tabip Odası Devlet hastanesi poliklinikleri önünde bir açıklama yapan ilhan Pirinççiler, “Çalışma koşullarımızın acilen düzeltilmesi için, sözleşmeli taşeron çalışma sistemine geçiş hayallerinin son bulması için, çalışırken de emeklilikte de adaletli insanca yaşayabilecek güvenceli gelir için, haftada 40 saatlik yasal sürenin çok üzerinde ve ağır koşullarda çalışmamak için, tıp ve sağlık eğitiminde meslek örgütleriyle ve ilgili kuruluşlarla işbirliği yapılması, niceliği değil niteli önemseyen, bilimsel ve çağdaş bir eğitim ortamı için, vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları nitelikli bir sağlık hizmetine ücretsiz ulaşabilmeleri için, 13 Mart Cuma günü tüm yurtta grevdeyiz. 14 Mart Cumartesi günü ise aile sağlığı merkezlerinde nöbet direnişindeyiz” dedi.