X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Uğur Işılak’tan Zafer Konseri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Uğur Işılak’tan Zafer Konseri

  • Giriş Tarihi: 17.3.2015 20:48 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 13:41
ÜNLÜ SANATÇI UĞUR IŞILAK, ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100. YILINDA ÇANAKKALE’DE BİR KONSER VERDİ. IŞILAK’IN SÖYLEDİĞİ ‘ÇANAKKALE TÜRKÜSÜ’ İZLEYENLERİ DUYGULANDIRDI.
Uğur Işılak’tan Zafer Konseri

Ünlü sanatçı Uğur Işılak, Zaferi’nin 100. yılında Çanakkale’de bir konser verdi. Işılak’ın söylediği ‘Çanakkale Türküsü’ izleyenleri duygulandırdı.
Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Başkanlığı tarafından İskele Meydanı’nda düzenlenen konser, Çanakkalelilerden büyük ilgi gördü. Şehitlikleri gezmek için gelen şehit ve gazi yakınlarının da katıldığı konserde ünlü sanatçı Uğur Işılak’ın türküleri, izleyenleri duygulandırdı. Çanakkale’nin öneminden bahseden Işılak, “Çanakkale demek, dirilmek demektir. Dirilişiniz kutlu olsun. Çanakkale zaferinin 100. yılı münasebetiyle bugün bu meydanda bir aradayız. Filistin’den, Irak’tan, Suriye’den Yemen’den, Bosna’dan, Kosova’dan, Arnavutluk’tan hasılı kelam Müslümanların yaşadığı bütün topraklardan şehit torunları var. Onların ataları, babaları, dedeleri savaşmak için buralara geldiler. Bu aziz milletle sırt sırta verip yedi düvele karşı mücadele ettiler” dedi.
Ardından bir Çanakkale şiiri okuyan Işılak, daha sonra seslendirdiği Çanakkale Türküsü ile izleyenleri duygulandırdı.