X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çan’da Sokak Hayvanlarını Kısırlaştırma Çalışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çan’da Sokak Hayvanlarını Kısırlaştırma Çalışması

  • Giriş Tarihi: 28.3.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
ÇAN BELEDİYESİ MOBİL KISIRLAŞTIRMA ARACI İLÇEDE 3 GÜN BOYUNCA SOKAK HAYVANLARINA YÖNELİK OLARAK KISIRLAŞTIRMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ.
Çan’da Sokak Hayvanlarını Kısırlaştırma Çalışması

Çan Belediyesi Mobil Kısırlaştırma Aracı, ilçede 3 gün boyunca sokak hayvanlarına yönelik olarak kısırlaştırma çalışması gerçekleştirdi.
Tam donanımlı mobil hayvan kısırlaştırma aracıyla hizmet veren yetkililer, sokak hayvanlarını öncelikle 10-12 saat gözetim altında tutup gebelik ve kuduz gibi gerekli kontrolleri yaptıktan sonra kısırlaştırma işlemini gerçekleştiriyor. Daha sonra sokak hayvanları mavi küpelerle numaralandırıp, doğal ortamına bırakılıyor.
Konu ile ilgili açıklama yapan Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, "Toplum ve çevre sağlığı için insana, çevreye ile sokak hayvanlarına duyarlı bir biçimde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sokakta başıboş, küpesiz gezmekte olan sokak hayvanlarını aşılama ve kısırlaştırma yöntemiyle hem onların hem de vatandaşlarımızın sağlıklarını güvence altına alıyoruz. Yasalar çerçevesinde bu sorumluluğumuz belli bir program dahilinde devam edecektir” dedi.