X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ortaokul Öğrencilerine Obezite Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ortaokul Öğrencilerine Obezite Eğitimi

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 11:11
ÇANAKKALE SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARI KEPEZ MEHMET AKİF ERSOY ORTA OKULU ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADI. ZİYARETTE, ÖĞRENCİLERE OBEZİTE VE SAĞLIKLI YAŞAM KONULARINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI.
Ortaokul Öğrencilerine Obezite Eğitimi

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü çalışanları Kepez Mehmet Akif Ersoy Orta Okulu öğrencilerini ağırladı. Ziyarette, öğrencilere obezite ve sağlıklı yaşam konularında bilgilendirme yapıldı.
Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, İl Müdürlüğü hizmet binasında Kepez Mehmet Akif Ersoy Orta Okulu öğrencileriyle, kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltının ardından, ‘Güven ile Sağlıklı Yaşam - Diyabet ve Obezite’ isimli çizgi film, öğrencilerle beraber izlendi. Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, Kepez Mehmet Akif Ersoy Orta Okulu idarecileri ile yaptığı görüşmede erken yaşlarda sosyal güvenlik bilincini oluşturmayı amaçladıklarını ve bu nedenle böyle bir etkinlik düzenlediklerini dile getirdi. Her yıl farklı Cd ve hikaye kitapları Sosyal Güvenlik Kurum Başkanlığı tarafından yapılan çalışmayla oluşturularak dağıtımının yapıldığını belirten Tümsek, tüm çocuklara ajanda, kalem, hikaye kitabı gibi hediyeler de verdi. Etkinlik esnasında, öğrencilere İl Müdürlüğü hizmet binası gezdirilerek Sosyal Güvenlik Kurumunun işleyişi hakkında bilgiler verildi.