X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER MHP’li Aday Vekil Gibi Karşılandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

MHP’li Aday Vekil Gibi Karşılandı

  • Giriş Tarihi: 8.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:19
7 HAZİRAN SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE, MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİNİN AÇIKLANMASI, PARTİLERDE HEYECANA NEDEN OLDU. GEÇTİĞİMİZ DÖNEM İL DIŞINDAN BİR ADAYLA SEÇİME GİREN MHP’DE, 1. SIRA ADAYIN ÇANAKKALELİ OLMASI BÜYÜK SEVİNCE YOL AÇTI. MİLLETVEKİLİ ADAYINI, AN
MHP’li Aday Vekil Gibi Karşılandı

Siyasi partilerde, 7 Haziran seçimleri öncesinde, milletvekili aday listelerinin açıklanması, heyecana sebep oldu. Geçtiğimiz dönem il dışından bir adayla seçime giren MHP’de, 1. sıra adayın li olması büyük sevince yol açtı. Milletvekili adayını, Ankara dönüşünde partililer vekil gibi karşıladı.
Çanakkale’de, her dönem 1 milletvekiliyle temsil edilen MHP’de, geçtiğimiz dönem ‘ithal aday’ sancısı yaşanmış, 2007 yılındaki seçimlerde İzmir 2. bölgeden 3. sıra milletvekili adayı olan ve seçilemeyen Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kadın Başbakanlık Müsteşarı Füsun Koroğlu, 2011 seçimlerinde Çanakkale 1. sıra milletvekili adayı olmuştu. Bu seçimlerde MHP Çanakkale’den milletvekili çıkaramamış, 4 milletvekilliği AK Parti 2, CHP 2 şeklinde dağılmıştı. 2015 seçimlerinin aday adaylığı sürecinde MHP, MYK üyesi olan ve yerel seçimlerde Çanakkale Koordinatörlüğü görevi de yapan Salih Dilek’in Çanakkale’den aday adayı gösterilmesi, partide yine tedirginliğe neden oldu.
Listelerin açıklanmasının ardından ise, Çanakkale Milletvekili adaylığı listesinin 1. sırasına İbrahim Kürşat Tuna’nın yazılması, partide büyük sevince yol açtı. 2011 seçimlerinde 4. sırada yer alan Kürşat Tuna, bu seçimlerde ilk sırada yer aldı. Listenin açıklanmasını Ankara’da bekleyen Tuna, sıralamanın belli olmasının ardından uçakla Çanakkale’ye döndü. Beraberinde İl Başkanı İsmet Balkan’la havaalanına gelen Tuna’yı, yüzlerce partili karşıladı. Uçaktan iner inmez büyük bir sevgi seliyle karşılaşan Tuna, tebrikleri kabul etti.
Kendisini karşılayan partililere teşekkür eden Tuna, “Bu süreçte birlikte olduğumuz tüm aday adayı arkadaşlarımızın hepsi birbirinden değerliydi. Genel merkezimiz böyle uygun gördü. Bu iş nasip işidir. Birinci sıra bize nasip oldu. Diğer aday adayı arkadaşlarımızla birlikte hepimiz alanda olacağız, birlikte koşturup mücadele edeceğiz. Bugün bir çok telefon aldım. Partilimiz ya da değil bir çok Çanakkaleli sevinçlerini ifade etti” dedi.
Havaalanında partililerle birlikte harmandalı oynayan milletvekili adayı Kürşat Tuna, daha sonra oluşturulan araç konvoyuyla İl başkanlığı binasına geçti. ,