X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İŞKUR Girişimcilik Eğitim Programları Başlatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İŞKUR Girişimcilik Eğitim Programları Başlatıyor

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 16:52
ÇANAKKALE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ, HİZMET ALIM YÖNTEMİ İLE TUNADA EĞİTİM HİZMETLERİ DANIŞMANLIK GIDA TURİZM SAN VE TİC. LTD ŞTİ (BEMAR KARİYER OKULLARI) İLE KOSGEB’İN GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİ BAŞLATTI.
İŞKUR Girişimcilik Eğitim Programları Başlatıyor

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, hizmet alım yöntemi ile Tunada Eğitim Hizmetleri Danışmanlık Gıda Turizm San ve Tic. Ltd Şti (Bemar Kariyer Okulları) ile KOSGEB’in Girişimcilik Eğitimlerini başlattı.
İŞKUR Şube Müdürü Berrin Hatice Çetin ve Şef Aysel Eskici, Çanakkale Merkezde İngiliz Kültür Derneğinde açılan eğitimi ziyaret etti. Ziyarette, Çetin, katılımcıların Merkezde 10 grup ilçelerde (Biga, Gelibolu, Çan, Yenice, Ezine, Lapseki ve Ayvacık) 10 grup olmak üzere toplam 20 grup olarak Tunada Eğitim Hizmetleri Danışmanlık Gıda Turizm San ve Tic. Ltd Şti ile 500 kişiye eğitim planlandığını söyleyerek, başvuracak olanların İl Müdürlüğüne müracaat etmeleri veya web adreslerine başvurulması gerektiğini vurguladı. Eğitime katılanlardan işsiz ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlara günlük 20 TL cep harçlığı ödenecek. İş kazası ve meslek hastalığı sigortası ile genel sağlık sigortası bulunmayanlara genel sağlık sigortası primleri İŞKUR’ca yatırılacak. 25 katılımcısı bulunan program 10 işgünü ve 70 saat sürecek. Eğitimi başarı ile tamamlayanlara Girişimcilik Katılım Belgesi verilecek, belgesini alan kursiyerler KOSGEB’e projeleri ile birlikte destek almak için başvurabilecekler.