X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çanakkale’de İşitme Engelli Öğrencilere Sessiz Veda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de İşitme Engelli Öğrencilere Sessiz Veda

  • Giriş Tarihi: 14.4.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 14:24
ÇANAKKALE’NİN GELİBOLU İLÇESİNDE BULUNAN ANAFARTALAR İŞİTME ENGELLİLER ÖZEL EĞİTİM MESLEK LİSESİ’DE EĞİTİM GÖREN VE GİTTİKLERİ İSPANYA’NIN MALAGA KENTİNE BAĞLI MARBELLA’DA GİRDİKLERİ DENİZDE BOĞULAN İŞİTME ENGELLİ 2 ÖĞRENCİYE OKUL ARKADAŞLARI SESSİZ
Çanakkale’de İşitme Engelli Öğrencilere Sessiz Veda

’nin Gelibolu ilçesinde bulunan Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencileri, İspanya’da girdikleri denizde boğularak ölen işitme engelli 2 arkadaşları için işaret diliyle sessiz bir veda klibi hazırladı.
Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi’nde eğitim gören 10 öğrenci, 2 öğretmen nezaretinde AB projesi kapsamında İspanya’ya gitti. Grupta bulunan 2 öğrenci ve 1 öğretmen, Malaga kentinde girdikleri denizde boğularak öldü. Haberin duyulmasının ardından, Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi yasa boğuldu. Okul öğrencileri, ölen 2 arkadaşlarını ve öğretmenlerini sessiz bir şekilde uğurladı. İşitme engelli 2 öğrencinin arkadaşları okul tahtasına veda yazısı yazdı. Bir öğrenci de bu yazıyı işaret diliyle anlattı. Hazırlanan klip sosyal medyada paylaşıldı.