X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Gelibolu Ve Avustralya’yı Sardalya Birleştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Gelibolu Ve Avustralya’yı Sardalya Birleştirdi

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 16:52
SELAHATTİN KEMERLİ KONSERVE FABRİKASI GELİBOLU VE AVUSTRALYA’YI ‘SARDALYA’ DA BİRLEŞTİRDİ. FABRİKA, ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARI’NIN 100. YILINA ÖZEL SARDALYA KONSERVESİ ÜRETEREK PİYASAYA SUNDU. SELAHATTİN KEMERLİ KONSERVENİN SAHİBİ KADIN SANAYİCİ AYGÜL
Gelibolu Ve Avustralya’yı Sardalya Birleştirdi

’de, Selahattin Kemerli Konserve Fabrikası, Gelibolu ve Avustralya’yı ‘sardalya’da birleştirdi. Fabrika, Çanakkale Kara Savaşları’nın 100. yılına özel sardalya konservesi üreterek piyasaya sundu.
Selahattin Kemerli Konserve’nin sahibi Aygül Kemerli, “100. Yılda Gelibolu ve Avustralya’yı sardalya da birleştirdik. Geçmişi yaşattık” dedi.
Kemerli, 1. Dünya Savaşında talebi karşılamak için Avustralya bölgesinde kurulan fabrikalarda 1,4 milyon sardalya konservesi üretilmesi ve bunun askerlere savaşta yiyecek olarak verilmesinden yola çıkarak özel bir ürün hazırladıklarını söyledi. Kemerli, “Savaşın enkazlarında sedye parçaları, sigara kutuları ve sardalya konservesi kutuları bulunmuştur. Ateşkes zamanı ölen askerlerin gömülmesinde müttefik kuvvetlerinin konserve sığır eti, sardalya, bisküvi hediye etmelerine karşılık, Türk askerleri ipe geçirilmiş incir ve tütün ikram ederdi. Biz bu duygular ile Gelibolu’da kendi işletmemizde özel 100. yıl ürünü ürettik. Kısacası Gelibolu ve Avustralya’yı sardalya ile birleştirdik. Şu an ürünümüz marketlerde satışa sunuldu“ diye konuştu.