X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çanakkale 8.uluslararası Öğrenci Buluşmasına Hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

8.uluslararası Öğrenci Buluşmasına Hazırlanıyor

  • Giriş Tarihi: 4.5.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 17:31
BU YIL TÜRKİYE ORGANİZASYONUNU ULUSLARARASI ÖĞRENCİ DERNEKLERİ FEDERASYONU (UDEF) İLE TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI (TÜGVA) BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEK OLAN, ÇANAKKALE’DE İSE ÇANAKKALE ULUSLARARASI ÖĞRENCİ DERNEĞİ (CUODER) TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN 8.ULUSLARA
Çanakkale 8.uluslararası Öğrenci Buluşmasına Hazırlanıyor

Bu yıl Türkiye organizasyonunu Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) birlikte gerçekleştirecek olan, ’de ise Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği (CUODER) tarafından organize edilen 8.Uluslararası Öğrenci Buluşması hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde öğrenim gören misafir öğrencilerin hazırlıklarını sürdürdüğü Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının bu yıl üçüncüsü düzenlenecek. Türkiye’de 33 şehirde yapılacak olan Uluslararası Öğrenci Buluşmalarını, misafir öğrencilerin yerel kıyafetleri ile ülkelerini tanıttığı, yerel şarkıların ve dansların sunulduğu, ülke eşyalarının bulunduğu stantların kurulduğu kültürel bir etkinlik olarak tanımlayan Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmet Arıcan, Dünyada kardeşlik ve hoşgörü ortamının yaygınlaşmasında, farklı dil, din, renk ve kültürlere saygılı olma kültürünün yaygınlaşmasında önemli bir rolü olduğunu ifade etti. Arıcan, "İçinde yaşadığımız dünyada bu kavramların ne kadar önemli olduğunu bizzat yaşıyoruz. Bu Uluslararası Öğrenci Buluşmaları bizlere tüm dünya gençleri ile bu duyguları paylaşma ve yaşama fırsatı verecek. Farklı coğrafyalardan Çanakkale’ye gelip öğrenim gören dünya gençleri sizleri bu güzel etkilikte görmek istiyor” dedi.
9- 10 Mayıs 2015 tarihlerinde Halk Bahçesinde yapılacak olan buluşmada 26 ülke standı kurulacak ve yaklaşık 35 ülke tanıma fırsatı sunacak. Buluşma iki gün boyunca açık olacak stantları isteyen herkes gezebilecek. Sahne gösterilerinin de yapılacağı 8.Uluslararası Öğrenci Buluşması açılışı ise 9 Mayıs 2015 Cumartesi günü saat 14.00’da yapılacak.