X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Özel Yetenekli Öğrencilere Özel Eğitim Programı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Özel Yetenekli Öğrencilere Özel Eğitim Programı

  • Giriş Tarihi: 16.6.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 12:46
ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLER İÇİN DESTEK EĞİTİM ODALARINDA SUNULACAK EĞİTİM HİZMETLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI, HÜSEYİN AKİF TERZİOĞLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ TOPLANTI SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Özel Yetenekli Öğrencilere Özel Eğitim Programı

Özel yetenekli öğrenciler için destek eğitim odalarında sunulacak eğitim hizmetleri bilgilendirme toplantısı, Hüseyin Akif Terzioğlu Güzel Sanatlar Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Özel yeteneğin tanımı, Özel yetenekli çocukların özellikleri, Özel yetenekli çocukların eğitim gerekliliği, Destek odası nedir? Destek odalarında uygulanabilecek etkinlik örnekleri ve uygulamaları konu başlıklarını içeren eğitimler, Mart ayında Ankara’da gerçekleştirilen Özel Yetenekli Öğrenciler İçin Destek Eğitim Odalarında Verilebilecek Zenginleştirilmiş Eğitim Uygulamaları Eğitici Eğitimi kursuna katılan Anafartalar İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mehmet Veysi Ay tarafından verildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, özel yetenekli öğrencilerin ilgi, yetenek, ve eğitim ihtiyaçları doğrultusunda zenginleştirilmiş ve farklılaştırılmış eğitim süreçlerinin planlanması ve bu yolla eğitime erişimlerinin artırılması amacıyla düzenlenen bilgilendirme toplantıları, İl genelinde tüm sınıf öğretmenlerine yönelik olarak planlandı.