X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çanakkale’de Denizcilik Ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Denizcilik Ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları

  • Giriş Tarihi: 1.7.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
ÇANAKKALE VALİSİ AHMET ÇINAR, ÇANAKKALE BOĞAZ VE GARNİZON KOMUTANI TUĞAMİRAL HASAN NİHAT DOĞAN VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ REBİYE ÜNÜVAR'IN BOĞAZ ÇELENK BIRAKTI.
Çanakkale’de Denizcilik Ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları

Boğazı’nda 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 89’uncu yıl dönümü kutlamaları, çelenk sunumu ve seremoni gösterileriyle renkli anlara sahne oldu.
İlk tören Cumhuriyet Meydanı’nda sabah saat 09.00’da düzenlendi. İstiklal Marşı’nın okunması, çelenk sunumu ve yapılan konuşmaların ardından, kent protokolü Alınteri-8 isimli gemiyle Çanakkale Boğazı’na açıldı. Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Vali Yardımcısı Hüseyin Kulözü, Belediye Başkan Vekili Rebiye Ünüvar, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Nihat Doğan, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Albay Hasan Tunay, 116. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı Albay Timuçin Alper ile Liman Başkanı Mehmet Bayram, deniz şehitleri adına Çanakkale Boğazı’na çelenk bıraktı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait römorkörler ise denizde su gösterisi yaptı. Seremoniye, sahil güvenlik ve deniz polis botu da eşlik etti.