X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kızılay Sungurlu’da Kan Bağışı Kampanyası Düzenleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kızılay Sungurlu’da Kan Bağışı Kampanyası Düzenleyecek

  • Giriş Tarihi: 20.4.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 16:31
TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ ÇORUM KAN BAĞIŞ MERKEZİ TARAFINDAN ÇORUM'UN SUNGURLU İLÇESİNDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENECEĞİ BİLDİRİLDİ.
Kızılay Sungurlu’da Kan Bağışı Kampanyası Düzenleyecek

Türkiye Kızılay Derneği m Kan Bağış Merkezi tarafından Çorum’un Sungurlu ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenleneceği bildirildi.
22-23 Nisan 2015 tarihleri arasında Atatürk Meydanı’nda düzenlenecek kampanya hakkında bilgi veren Kızılay Sungurlu Şube Başkanı Elvan Küçükevcilioğlu, sağlık problemleri bulunmayan ve 18 yaşını doldurmuş tüm herkesi kampanyaya destek olmaya davet etti.
Sağlıklı her insanın 3 ayda bir kan vermesinin bir sakıncasının bulunmadığını dile getiren Küçükevcilioğlu, kan bağışından önce yapılan doktor muayenesinde kanı düşük (anemi) olan kimseden kan alınmadığını belirtti.
Kan bağışı sonrasında AIDS, C sarılığı, B sarılığı, frengi gibi rahatsızlıklar ve kan grubu testlerinin de ücretsiz yapıldığını dile getiren Küçükevcilioğlu, "Bağışlanan kanlar gerekli olan tetkikler yapıldıktan sonra talasemi, hemofili, anemi ve lösemi hastalarında kullanılmaktadır. Kan hizmetlerinde gereken hassasiyeti göstermekteyiz, vatandaşlarımızdan aynı ilgiyi göstermelerini bekliyoruz. Unutmasınlar ki bir ünite kan bir hayat kurtarabilir" dedi.