X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hezerfen Denizli Projesi İmzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hezerfen Projesi İmzalandı

  • Giriş Tarihi: 30.6.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 30.6.2015 13:01
HEZERFEN DENİZLİ PROJESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Hezerfen Denizli Projesi İmzalandı

Türk Patent Enstitüsü, Pamukkale Üniversitesi ve KOSGEB işbirliğiyle oluşturulan Hezarfen Projesi protokolü imzalandı.
Tekstil sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lere tasarım geliştirme ve sınai mülkiyet haklarının etkin kullanımı konusunda danışmanlık ve eğitimler verilmesinin yanı sıra KOBİ’lerin ürün, süreç ve teknoloji inovasyonu yeteneklerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Hezarfen Denizli Projesi’nin açılış toplantısı, Pamukkale Teknokent’te gerçekleşti. Toplantıya Vali Yardımcısı Erol Türkmen, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkan Yardımcısı Yusuf Keskin, oda başkanları, firma temsilcileri ile davetliler katıldı.
Açılış konuşmalarının ardından tekstil sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin yenilikçi teknolojileri ve tasarımı kullanarak hedeflerine ulaşmasında yardımcı olmak, ulusal ve uluslararası alanlarda rekabet güçlerini geliştirmek amacıyla Hezarfen Denizli Projesi’nin uygulanmasına dair işbirliği protokol imza törenine geçildi. Protokolü Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkan Yardımcısı Yusuf Keskin imzaladılar.
Türk Patent Enstitüsü veri tabanlarının taranması neticesinde patent, faydalı model, marka ve endüstriyel tasarım dallarında en fazla başvuru yapan, Denizli’de ilk üç içerisinde yer alan kişi ve firmalar ile coğrafi işaret tescili yapan kurum ve kuruluşlara ödülleri verildi.