X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Altaç, Şah Fırat Operasyonuna Katılan Askerleri Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Altaç, Şah Fırat Operasyonuna Katılan Askerleri Kutladı

  • Giriş Tarihi: 22.2.2015 12:08
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ (AK PARTİ) DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI AYDIN ALTAÇ, SÜLEYMAN ŞAH SAYGI KARAKOLU'NDAKİ NAAŞ VE EMANETLERİ GÜVENLİ BÖLGEYE NAKLETMEK ÜZERE ŞAH FIRAT OPERASYONUNU GERÇEKLEŞTİREN ASKERLERİ KUTLADIĞINI SÖYLEDİ.
Altaç, Şah Fırat Operasyonuna Katılan Askerleri Kutladı

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) milletvekili aday adayı Aydın Altaç, Süleyman Şah Saygı Karakolu’ndaki naaş ve emanetleri güvenli bölgeye nakletmek üzere Şah Fırat operasyonunu gerçekleştiren askerleri kutladığını söyledi.
Aydın Altaç, yaptığı açıklamada, tarihten gelen hiçbir emaneti savunmasız bırakmayan bu iradeyi gerçekleştiren askerler ve bu olaya hassasiyetle yaklaşarak gerekli talimatı veren hükümetle gurur duyduklarını kaydetti. Altaç, “Emanetlerin nakledileceği Suriye Eşmesi askerimiz tarafından kontrol altına alınmıştır. Göndere bayrağımız çekilmiştir. Ecdadın emaneti, ebediyyen muhafaza edilecektir. Süleyman Şah’ın ruhu ebediyyen şad olsun. Süleyman Şah’ın istirahatgahı Türkiye toprağıdır. Bulunduğu yerde bayrak indirilmeden, nakledileceği yere bayrak çekilmiştir. Bu tutum tarihten alınan emanetin geleceğe nasıl mesaj olarak taşınacağının net ve kararlı göstergesidir. Bu önemli olayda verilen emirleri kusursuz yerine getiren Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını gösterdiği üstün başarıdan dolayı tebrik ediyorum” dedi.