X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Diyarbakır’da Polis 8 Mart’ta Karanfil Ve Broşür Dağıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Polis 8 Mart’ta Karanfil Ve Broşür Dağıttı

  • Giriş Tarihi: 8.3.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:42
DİYARBAKIR’DA 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE BAĞLI TOPLUM DESTEKLİ POLİSLER (TDP) CADDELERDE KADINLARA KARANFİL, ERKEKLERE İSE BROŞÜR DAĞITTI.
Diyarbakır’da Polis 8 Mart’ta Karanfil Ve Broşür Dağıttı

’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polisler (TDP) caddelerde kadınlara karanfil, erkeklere ise broşür dağıttı.
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı TDP şubesi ekipleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için çalışma başlattı. Sabah saatlerinde Yenişehir ilçesinde bir araya gelen ekipler kent merkezinin 4 ayrı noktasında aynı anda kadınlara karanfil, erkeklere ise broşür dağıttı. Program ile ilgili açıklama yapan TDP Şube Müdürü Mevlüt Akkaya, 8 Mart dünya kadınlar günü nedeniyle Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü TDP Şubesi olarak halkın yoğun olduğu yerde kadınların gününü kutladıklarını söyledi. Akkaya, “Tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum. Kadına şiddetin olmadığı ve yaşanmadığı mutlu ve huzurlu günler diliyorum. Broşürde farkındalık oluşturmak için kadına şiddete hayır demek lazım günümüzde. Bu amaçla hem kadınları hemde erkekleri bilinçlendiriyoruz” dedi.
Karanfil alan kadınlar ise çok mutlu olduklarını belirterek kadına şiddete karşı ortak çalışma yapılması gerektiğini dile getirdi.