X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şevki Dede Yetkililerden Yardım Bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şevki Dede Yetkililerden Yardım Bekliyor

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
DİYARBAKIR'IN ERGANİ İLÇESİNE BAĞLI YAYVANTEPE KÖYÜNDEKİ TEK ODALI KERPİÇ EVDE YALNIZ YAŞAYAN 104 YAŞINDAKİ ŞEVKİ İNCE, HAYIRSEVERLERDEN UZANACAK YARDIM ELİ BEKLİYOR.
Şevki Dede Yetkililerden Yardım Bekliyor

’ın Ergani ilçesine bağlı Yayvantepe köyündeki tek odalı kerpiç evde yalnız yaşayan 104 yaşındaki Şevki İnce, hayırseverlerden uzanacak yardım eli bekliyor.
Tek odalı evinde zor şartlar altında yaşamını sürdüren 104 yaşındaki Şevki İnce, yağışlar nedeniyle damından akan suların önüne leğenler bırakarak yaşam mücadelesi veriyor. Üç ayda bir aldığı yaşlılık maaşı yetmeyen Şevki dedeye köyde bulunan akraba ve komşuları yardım etmeye çalışıyor. Şehir dışında bulunan çocuklarına yük olmamak için onların yanına gitmeyi kabul etmeyen Şevki dede, ilçe kaymakamlığından günlük sıcak yemek ve sobasını yakabilecek yardım bekliyor.
Şuana kadar Kaymakamlıktan herhangi bir yardım yapılmadığını belirten Şevki İnce, "Kışlık kömürüm geldi ancak sobamı yakacak, yemeğimi yapacak kimse yok. Komşularım ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor ama ben kimseye yük olmak istemiyorum. Hayırseverlerden bana yardımcı olmalarını bekliyorum" dedi.