X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Diyarbakır’da Elektrik Kesintileri Aksamalara Neden Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Elektrik Kesintileri Aksamalara Neden Oldu

  • Giriş Tarihi: 31.3.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 20:37
TÜRKİYE GENELİ SÜREN ELEKTRİK KESİNTİLERİ DİYARBAKIR’DA DA AKSAKLIĞA NEDEN OLDU. SANAYİ SİTESİNDE ARIZALI ARAÇLAR MAHSUR KALIRKEN BAZI ARAÇLAR İSE LİFTLERDE ASILI KALDI. JENERATÖRLERİ ARIZA VEREN VATANDAŞLAR İSE SOLUĞU SANAYİ SİTESİNDE ALDI.
Diyarbakır’da Elektrik Kesintileri Aksamalara Neden Oldu

Türkiye geneli süren elektrik kesintileri ’da da aksamalara neden oldu. Sanayi sitesinde arızalı araçlar mahsur kalırken, bazı araçlar ise liftlerde asılı kaldı. Jeneratörleri arıza veren vatandaşlar ise soluğu sanayi sitesinde aldı.
Türkiye’de birçok ilde yaşanan elektrik kesintisinden Diyarbakır sanayi sitesi de nasibini aldı. Merkezde bulunan 1,2 ve 3. Sanayi sitesindeki araçlar arızaları nedeniyle sanayiye gelerek arızalarını gidermek istedi. Araçların çoğu elektrik kesintisi nedeniyle mahsur kalırken, bazı araçlar için liftte havada kaldı. Elektrik kesintisi nedeniyle jeneratörleri kullanan bazı vatandaşlar ise arıza nedeniyle soluğu sanayi sitesinde aldı.
Elektrik kesintileri nedeniyle araçlara müdahale edemeyen oto tamircisi Hasan Tekin, elektrik kesintisinin öncelik iş anlamında kendilerini sıkıntıya soktuğunu söyledi. Tekin, “Liftleri çalıştıramıyoruz araçlar üzerinde asılı kaldı. Parça sökümü yaptığımızda tornacıya veremiyoruz. Klimacılar makineye bağlayamıyor. Araçları rot ayarına sokamıyoruz. Sanayideki bütün işler elektrik ile yapılmaktadır. Uzun bir süre elektrik kesintisi yaşarsak eğer sanayinin yüzde 25’i iş yapamaz duruma gelir. Kiracıyız ve işçi çalıştırıyoruz. Bu durum ister istemez bizi olumsuz etkiler. Türkiye geneli olduğu için yapabilecek bir şey yok" dedi.
“AKÜLER ŞARJ EDİLMİYOR JENERATÖRE BENZİN YETİŞTİREMİYORUZ”
Oto elektronik ustası Fahri Çakır ise elektrik kesintisinin kendilerine çok kötü yansıdığını belirtti. Elektronik ustası Çakır, “Araçların beyinlerini tamir edemiyoruz. Aküleri şarj edemedik. Jeneratör çalıştırıyoruz ama benzin yetiştiremiyoruz. Elektrik olmaması durumunda tüm sistemlerimiz kapanıyor. Bu durum ele alınıp bir an önce halledilmesi gerekir. Elektrik kesintisi uzun süre devam ederse eğer Diyarbakır’daki otomobillerin uzun süre iş göremeyeceğini söyleyebilirim. Akülerini şarj edemiyoruz. Sanayi olarak kendi işimizi bile yapamamaktayız" diye konuştu.