X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şehit Savcı Kiraz’ın İsmi Hatıra Ormanına Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şehit Savcı Kiraz’ın İsmi Hatıra Ormanına Verildi

  • Giriş Tarihi: 4.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
ÇAĞLAYAN ADLİYESİ’NDE, REHİN ALINDIKTAN SONRA TERÖRİSTLER TARAFINDAN VURULARAK ŞEHİT EDİLEN SAVCI MEHMET SELİM KİRAZ’IN İSMİ, DİYARBAKIR’IN ÇINAR İLÇESİNDE HATIRA ORMANINA VERİLDİ.
Şehit Savcı Kiraz’ın İsmi Hatıra Ormanına Verildi

Çağlayan Adliyesi’nde, rehin alındıktan sonra teröristler tarafından vurularak şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ismi, ’ın Çınar ilçesinde hatıra ormanına verildi.
Çınar ilçesinde bulunan Göksu Baraj Gölü yakınındaki fidan dikim alanına terör saldırısıyla şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ismi verildi. Kamu kurum müdürleri ve vatandaşların katıldığı etkinlikte alana bin adet fidan dikildi.
Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı, yapılan saldırıyı kınadıklarını söyledi. Kaymakam Şanlı, “Unutulmasın ki bizler görevlerimizi canımız pahasına yapıyoruz. Bu tür terör saldırılarıyla ülkemiz gittiği yoldan geri dönmeyecek Mehmet Selim Kiraz’larda bitmeyecektir. Bu hatıra ormanıyla bu bilincin ve görev aşkının nişanesi olarak savcımızın adını verdik. Bu vesileyle şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Kederli ailesine ve ülkemize başsağlığı diliyoruz. Meslektaşlarına sevenlerine sabır diliyoruz” dedi.
Çınar Cumhuriyet Savcısı İhsan Ercan da, “Meslektaşım Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından alana fidan dikimi gerçekleştirildi.