X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vatandaşlar Partilerin Vaatlerini Yorumladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vatandaşlar Partilerin Vaatlerini Yorumladı

  • Giriş Tarihi: 21.4.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 15:39
7 HAZİRAN 2015 GENEL SEÇİMLERE HAZIRLANAN DİYARBAKIRLI VATANDAŞLAR PARTİLERİN YAPTIKLARINI VAATLERİ YORUMLADI. VATANDAŞLARDAN BAZILARI AK PARTİ’NİN VAATLERİNİ OLUMLU BULURKEN DİĞER PARTİLERİN VAATLERİNİ İSE ELEŞTİRDİ.
Vatandaşlar Partilerin Vaatlerini Yorumladı

Haziran ayında yapılacak genel seçimler öncesinde partiler vaatlerini açıkladı. lı seçmenler, seçime girecek partilerin vaatlerini yorumladı.
Genel seçimlere az bir süre kala partiler seçim vaatlerini bir bir açıklamaya başladı. Diyarbakır’da bazı vatandaşlar, partilerin vaatlerini olumlu karşılarken, bazıları da eleştiride bulundu. Vatandaşlardan Mehmet Cantürk, seçimlerde Türkiye’nin kazanmasını arzuladıklarını söyledi. Cantürk, "Huzur içinde yaşamak istiyoruz. Suriye gibi bir savaş Allah bize göstermesin. Partilerin vaatlerindeki kaynakları nereden getireceklerini merak ediyorum. İnsanlara maaş vaadinde bulunanlar bunu nasıl yapacak. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) bu tür vaatlerde bulunursa yerine getirebilir. İktidar olduğu için emeklilere ve askeri ücret alanların maaşlarında iyileşme yapabilir" dedi.
Hevidar Bektaş ise hiçbir partinin vaadine inanmadığı dile getirerek, "Her parti seçim öncesi aynı şeyleri söyler. Artık bunlara aşina olduk. Seçimden sonra hiç kimseyi göremiyoruz. Herkes halkın içindeymiş gibi görünüyor. Destekler veriliyor ama seçim bittikten sonra ortalıkta kimse kalmıyor" diye konuştu.
Gülistan Ateş de partilerin vaatlerini gerçek bulmadığı belirterek, HDP’nin barajı aşmasının her şeyi değiştireceğine inandığını söyledi.