X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Silvan’da HDP’ye Yönelik Saldırılar Protesto Edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Silvan’da HDP’ye Yönelik Saldırılar Protesto Edildi

  • Giriş Tarihi: 18.5.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 17:42
BASIN AÇIKLAMASINI OKUYAN DBP YÖNETİCİSİ MAHMUT GEZER, BU SABAH ADANA VE MERSİN'DE EŞZAMANLI OLARAK İL BİNALARINA YÖNELİK SALDIRILAR DÜZENLENDİĞİNİ SÖYLEDİ. GEZER, "BUGÜNE KADAR GENEL MERKEZİMİZ DAHİL OLMAK ÜZERE 60'İN ÜZERİNDE PARTİMİZE FİZİKİ SALDI
Silvan’da HDP’ye Yönelik Saldırılar Protesto Edildi

’ın Silvan İlçe Belediyesi önünde toplanan bir grup, Adana ve Mersin’deki Halkların Demokratik Partisi (HDP) binalarına yönelik saldırıları protesto etti.
Belediye önünde düzenlenen basın açıklamasına, Silvan Belediyesi Eşbaşkanı Yüksek Bodakçı, Silvan HDP ve DBP ilçe eşbaşkanları, yöneticiler çok sayıda vatandaş katıldı. Burada basın açıklamasını okuyan DBP yöneticisi Mahmut Gezer, bu sabah Adana ve Mersin’de eşzamanlı olarak il binalarına yönelik saldırılar düzenlendiğini söyledi. Gezer, "Bugüne kadar genel merkezimiz dahil olmak üzere 60’in üzerinde partimize fiziki saldırılar yapılmıştır. Bugün yapılan saldırı bu işin hangi boyuta vardığının en somut örneğidir. HDP’nin yükselişi durdurulamaz. HDP onurlu bir çizgide hakların demokratik mücadelesini yürütüyor ve gün geçtikçe de büyüyor. Biz yılmayacağız, saldırsanız da, öldürseniz de bildiğimiz savunduğumuz yolda yürümeye devam edeceğiz. Açıktır ki, bu Adana il binamızda bir çok arkadaşımızın şehadeti de olabilirdi. Bu öyle basit bir saldırı değildir. Planlı programlı imha etmeye yöneliktir. Bir kez daha buradan bu saldırıları şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz" dedi.
Grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.