X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kobani İçin Sağlık Kriz Masası Oluşturuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kobani İçin Sağlık Kriz Masası Oluşturuldu

  • Giriş Tarihi: 25.6.2015 19:18 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 10:01
MEZOPOTAMYA TOPLUM VE SAĞLIK DERNEĞİ (METSAD) BAŞKANI CEGERĞUN POLAT, DAİŞ'İN KOBANİ SALDIRISININ ARDINDAN TÜRKİYE'YE 149 YARALININ GETİRİLDİĞİNİ, 4 KİŞİNİN İSE HAYATINI KAYBETTİĞİNİ AÇIKLADI.
Kobani İçin Sağlık Kriz Masası Oluşturuldu

IŞİD/DAİŞ terör örgütünün Suriye’nin Kobani kentinde düzenlediği saldırının ardından Türkiye’ye getirilen yaralı sayısının 149 olduğu, Demokratik Toplum Kongresi (DTK), sağlık meclisi ve sivil toplum örgütlerinden oluşan bir sağlık kriz masası kurulduğu belirtildi.
Mezopotamya Toplum ve Sağlık Derneği (METSAD) Başkanı Cegerğun Polat, IŞİD/DAİŞ terör örgütünün sabah saatlerinde Kobani’ye yaptığı saldırıda Türkiye’ye getirilen yaralı sayısının 149’a ulaştığını, 4 kişinin ise tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını söyledi. Polat, “Sınırda bekleyen yaralıların olduğu duyumlarını alıyoruz. Türkiye’ye getirilen yaralıların tedavisinin organizasyonu açısından DTK sağlık meclisi ve sivil toplum örgütlerinden oluşturulan bir sağlık kriz masası kuruldu. Bu doğrultuda Suruç Devlet Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarına destek amacıyla ’dan 5 doktor ve 3 hemşireden oluşan aktivistler yola çıktı” dedi.