X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy Gazetecilerle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Valisi Hüseyin Aksoy Gazetecilerle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

  • Giriş Tarihi: 7.7.2015 00:48 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 06:56
DİYARBAKIR VALİSİ HÜSEYİN AKSOY GAZETECİLERLE İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU
Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy Gazetecilerle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Valisi Hüseyin Aksoy Kentte görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileri ve çalışanlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.
Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, bir otelde basın mensuplarına yönelik iftar yemeği verdi. İftar yemeğine Vali Aksoy’un yanı sıra Vali yardımcısı Ahmet Dalkıran, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysi İpek, Ulusal medya ve yerel medya temsilcileri ile çalışanları katıldı.
İftar yemeği öncesi kısa bir konuşma yapan Vali Hüseyin Aksoy Türkiye’nin gündeminde zaman zaman öne çıkan haberlerin Diyarbakır kaynaklı olabildiğini ifade ederek, basın mensuplarının ilin ımajında önemli katkısının bulunduğuna vurgu yaptı.
Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri’nin UNESCO Kültür Mirası Listesi’ne kaydedilmesiyle kente gelecek turist sayısında ciddi bir artış olacağına dikkati çeken Aksoy, "İlimize gelecek olan yerli ve yabancı turist sayısında ciddi bir artış olacağı kanaatindeyim. Özellikle inanç turizmi bakımından çok önemli değerlerine sahip olan Diyarbakır’ın kültür turizmi bakımından da varolan değerlerinin bu şekilde tescil edilmesi de önümüzdeki süreçte Diyarbakır olarak bizleri önemli bir noktaya taşıyacaktır." dedi.