5 günlük hava durumu
05 Haziran 2010, Cumartesi

"Alacakaranlık" yazarından yeni kitap

  • Giriş Tarihi : 05.06.2010 11:00:08
  • Güncelleme Tarihi : 05.06.2010 11:00:51
Alacakaranlık yazarından yeni kitap
Haberi Dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Alacakaranlık serisinin yazarı Stephenie Meyer, yeni bir vampir hikâyesiyle daha okurlarının karşısına çıkıyor. “Bree Tanner’in Kısa İkinci Hayatı” adlı kitap 5 Haziran’da satışa sunuluyor.

Geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde yakışıklı vampir Edward ile sevgilisi Bella'nın hikâyelerini anlattığı "Alacakaranlık" serisiyle büyük bir üne kavuşan Stephenie Meyer'in yeni kitabı 5 Haziran'da piyasaya çıkıyor.

"Bree Tanner'in Kısa İkinci Hayatı" (The Short Second Life of Bree Tanner) isimli kitap, Meyer'in vampir romanları serisinin son kitabı. Kitapları kısa sürede en çok satanlar arasına yerleşen Meyer'in son kitabıyla da benzer bir başarı yakalaması bekleniyor. 36 yaşındaki Meyer'in önceki dört kitabı 100 milyondan fazla satış rakamına ulaşmıştı.

Romanın konusu
"Bree Tanner'in Kısa İkinci Hayatı", "Alacakaranlık" serisinin üçüncü kitabı "Tutulma"daki bir karakterden esinlenilerek yazılmış. Roman, "Tutulma" adlı kitapta yer alan vampir Bree'nin bakış açısıyla anlatılıyor.

Bree, Edward'ın ailesi Cullen'lerin düşmanı Victoria tarafından yaratılan yeni doğan vampir ordusunun bir parçasıydı. Victoria, vampir aşkı James'i öldürdükleri için Cullen'lar ve Bella'yı öldürmek adına bu orduyu kullanmaktır.

İnternette okunabilecek
Öncelikle ABD ve İngiltere'de piyasaya çıkacak olan kitabın İngilizce versiyonu 7 Haziran ile 5 Temmuz tarihleri arasında www.breetanner.com adlı internet sitesinde online olarak da okunabilecek.

Rüyayla gelen kitap
Stephenie Meyer'in "Alacakaranlık" serisinin ortaya çıkış hikâyesi de oldukça enteresan. Meyer, kana susamış bir vampirin genç bir kıza âşık olmasını anlatan hikâyeyi rüyasında gördüğünü söyledi.

Üç ay içinde bir kitap yazan Meyer, aslında bunu sadece eğlence olsun diye yazdığını, yayınlamayı düşünmediğini belirtti. Daha sonra kız kardeşinin ısrarıyla kitabı bir kitapevine gönderen Meyer'in başarı dolu hikâyesi de böylece başlamış oldu.

Geceyarısı Güneşi
Aslında Alacakaranlık hayranları, bu kitaptan önce "Geceyarısı Güneşi" adlı kitabın piyasaya çıkmasını bekliyorlardı. Ancak Meyer kitabın bir kısmı izinsiz olarak internette yayımlanınca, kitabı yazmayı bırakmıştı.

kalan karakter 1000

yeşimgül yeşimgül

bu filim süperrr ben bu filimin hastasıyım keşke filim devam etseydi..

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 01.05.2014 19:42
funda funda

bu filim süppperrr..Bayılıyorum bu filime..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.05.2014 19:38
funda funda

süperrrrr filimm.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.05.2014 19:30
funda funda

alacakaranlık hayranıyım bu filimin kitabın çıkmasını istiyorum.. o filimdeki hepsinin hayranıyım inşallah yeni kitabı çıkar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.05.2014 19:27
ADMİN ADMİN

Bu arada bir şey daha eklemek istiyorum.Gece Yarısı Güneşi serisinde hikaye,Edward Cullen'in gözünden anlatılacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.04.2014 14:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.