ARKADAŞINA GÖNDER Kıyamet bugün kopacak mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kıyamet bugün kopacak mı?

  • Giriş Tarihi: 20.5.2011 23:48 Güncelleme Tarihi: 20.5.2011 23:50

Amerika'da aşırı dinci Hıristiyan bir grubun 21 Mayıs tarihini kıyamet gününün başlangıcı olarak ilan etmesi ve Hz. İsa'nın geleceğini duyurması herkesin kafasını karıştırıyor. İnanışa göre, 21 Mayıs'a dünya depremlerle uyanacak. 153 gün boyunca dünya felaketlere sahne olacak. 21 Ekim'de de evren yok olacak.

Bu inanışın izleri bilbordlarda da kendini gösteriyor. ABD'deki yoğun propaganda artık Rusya'da da kendisini gösteriyor.

Rusya'daki Kirov, Novosibirksk, Karsnoyarsk, Omsk ve Saransk başta olmak üzere birçok şehirdeki sokaklara hatta başkent Moskova sokaklarına dahi "21 Mayıs 2011 tarihinde Tanrı yeryüzüne gelecek. İncil'de böyle yazıyor" şeklindeki afiş billboardlara asılmaya başlandı.

Rus Komsomolskaya Pravda gazetesinde yer alan haberde, 21 Mayıs'ta Kıyamet'in kopacağı şeklindeki sözlerin 89 yaşındaki Amerikalı Papaz Harold Camping'e ait olduğu ve buna istinaden Rusya'da da, Amerika'da olduğu gibi 21 Mayıs'ta Kıyamet'in kopacağı iddialarının ortaya atılmasına ve sokaklardaki billboardlara dahi yansımasına sebep olduğu belirtildi.

Afiş siparişi adresinin Amerika'da bulunan "Aile (Family) Radyosu" adlı bir oluşumun olduğu ve Moskova üzerinden verildiği iddia edilirken, bu afişler halk tarafından tepki almaya başladı. Sibirya'nın Krasnoyarsk şehrinde, Kıyamet'in 21 Mayıs'ta kopacağı haberi gündeme otururken, insanların her yerde bu konuyu konuştukları belirtildi. Krasnoyarsk Belediyesi ise şehirdeki birçok yerde beliren bu ilginç afişler için inceleme başlattı.

Haberde Camping'e göre, Kıyamet'in 21 Mayıs Cumartesi günü Moskova saatiyle sabah 06.00'da kopacağı, Kıyamet'in kopmaması kehanetin gerçekleşmemesi ve yeryüzünde hayatın devam etmesi durumunda Harold Camping geri çekileceği ve İncil'i daha iyi anlamak için çalışmalara başlayacağı belirtildi. Gazete, Camping'in daha önce de buna benzer bir açıklamayı 6 Eylül 1994 tarihinde yaptığı, hadisenin gerçekleşmemesinin ardından ise ortadan kaybolduğuna dikkat çekerek, Camping 48 dilde program hazırlattığı, Güney Afrika, Rusya ve Türkiye gibi ülkelerde de radyosunun bulunduğuna vurgu yaptı.

Öte yandan Camping'in Kıyamet'in kopması ile ilgili tarihi kafasından ortaya atmadığı, İncil'deki şifreleri açarak ve Hz.İsa'nın çarmığa çekilmesinden sonraki 722 bin 500 günü hesaplayarak, matematiksel bir hesapla ulaştığı dile getiriliyor. Rusya'da insanların bir kısmı buna inanmaya ve endişe duymaya başlarken, bir kısmı ise bunun Harold Camping'e ait olan "Aile Radyosu"nun bir reklamı olduğunu düşünüyor.

Aynı grup daha önce de Hz. İsa'nın geleceğini ve kıyametin kopacağını iddia etmişti. Daha sonra "Matematiksel bazı hatalar yaptığını" açıklamıştı.

kalan karakter 1000

seymen seymen

yalan Allahtan baska kımse bilemezzzzz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.12.2012 09:57
EsaT EsaT

kiyamat gunu 21 mayis olacak tam sat 9 da

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 27.11.2012 01:52
cicek cicek

ne kopacakmis kim koparcakmis niyee neden sebebi ne kopunca yapismiyormu acaba bunu simdi amerikalilar bilir bence hahaa

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 21.05.2011 19:11
Lafınızı bilinde konuşun Lafınızı bilinde konuşun

Lafınızı bilinde konuşun. Siz kimsiniz de kıyametin ne zaman olacağına tarih belirtiyorsunuz ? Hz.İsa'yı siz öldürdünüz ulan bide o peygamber sizi sevecek mi ? Ya sabır ya sabır. Bugün kıyamet kopmazsa telefonunu hack yoluyla bulup söverim o adama. Yok 2012 Teorisi yok Kıyamet ya abi kendi yazdıkları şeye inanıyorlar. Bırakın gerizekalı gerizekalı laf edip edip dursunlar. Kendi kitabına güvenmeyene adam mı derim ben.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 21.05.2011 13:14
KIRDEMİR52 KIRDEMİR52 // BURSA

Yok öyle bir şey, kim bilebilir ki; daha önce'de(1555 ) yılında böyle söylentiler çıkmış,bazı Avrupa devletlerin de hayat 5 yıl nerdeyse durma noktasına gelmiş.Bazı kişilerin işi gücü yok...

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 21.05.2011 12:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.