X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ABD'nin hibe tasarısı kadük oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ABD'nin hibe tasarısı kadük oldu

  • Giriş Tarihi: 3.1.2013 10:25

ABD'den Türkiye'ye iki fırkateyn hibesini öngören tasarı, Senato gündemine gelmemesi ve Kongre yasama döneminin sona ermesi dolayısıyla kadük oldu.

Türkiye'nin de içinde bulunduğu bir grup ülkeye ABD donanmasından güdümlü füze kapasitesine sahip fırkateynlerin hibesini öngören yasa tasarısı, Temsilciler Meclisi'nde geçen pazar günü onaylanmıştı ancak yürürlüğe girmesi için Senato'nun da onayı gerekiyordu.

Senato bugün, Kongre'nin 112'inci yasama döneminin son gününde tasarıyı gündeme almadan oturumunu kapattı. Bir yasama döneminde onaylanmayan bir tasarının, bir sonraki yasama dönemine sarkması mümkün olmadığından, Türkiye'ye, ''Oliver Hazard Perry'' sınıfına ait, ''USS Halyburton'' ve ''USS Thach'' adlı iki fırkateynin hibe edilmesi teklifi rafa kalkmış oldu.

Hibenin hayata geçmesi için, bugün açılacak Kongre'nin yeni yasama döneminde benzer içerikteki tasarının tekrar sunulması ve Kongre'nin her iki kanadı tarafından onaylanması gerekecek.

kalan karakter 1000

enis Asaslan enis Asaslan

Amerika Türk milletinin gündeminde olamaz çünki Türkiye ABD den çok büyük zararlar görmüştür bu sebepten yalnız T:C nin gündeminde olabilir o da politik sebeplerden ve nedenlerden,o hediye diye Türkiye'nin ilgisini çekmek için uygulanan bir oyunlarından birisi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 03.01.2013 10:52
emrce emrce

ABD hibe verecekse mutalaka karşılığını ister eski perry sınıfı fırkateynleri bize vererek yeni gemiler yapmamızı engellemekte istiyo olabilirler

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 03.01.2013 10:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.