X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "Chavez öldü" iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

"Chavez öldü" iddiası

  • Giriş Tarihi: 28.2.2013 10:12 Güncelleme Tarihi: 28.2.2013 13:44

Venezüela Cumhurbaşkanı'nın iki ay önce beyin ölümünün gerçekleştiği, birkaç gün önce ise suni solunum ünitesinden çıkarıldığı iddia edildi.

Amerikan Devletlerine bağlı Panama'nın eski büyükelçisi Guillermo Koches çarşamba günü ondaki gizli bir bilgiye göre Venezüela Cumhurbaşkanı'nın iki ay önce beyin ölümünün gerçekleştiği, birkaç gün önce ise suni solunum ünitesinden çıkarıldığını belirtti.

Ria Novosti'nin ABD'nin eski Panama büyükelçisi Guillermo Koches'un Kolombiya merkezli NTV24 televizyon kanalına yaptığı açıklamaya dayandırarak bildirdiğine göre, Küba yönetimi Chavez'i suni solunum ünitesinden çıkarmak istemedikleri için Chavez geçen hafta Havana'dan Karakas'a getirildi.

Panamalı politikacı "Büyük bir ihtimalle dört gün önce onun hayatta kalmasını sağlayan üniteden çıkarıldı" dedi.

Koches'in sözlerine göre, Chavez'in beyin ölümü 30 Aralık'ta gerçekleşti. Buna bağlı olarak bugün veya yarın Venezüela'da yeni cumhurbaşkanlığı seçimleri ilan edilecek.

Öte yandan, sözlerinden gayet emin olduğunu vurgulayarak Venezüella hükümetine çağrıda bulunan Guillermo Koches, "Venezüella yönetimi mümkünse bu bilgileri yalanlamayı denesin. Ben yalan söylüyorsam Venezüella Hükümeti'ne Chavez'i göstermelerini öneriyorum" dedi.

Rusya'nın Sesi