Ruslar'dan "evlatlık" protestosu

Giriş Tarihi: 2.3.2013 17:13

Rusya'da, yabancıların Rus çocuklarını evlat edinmesi ve evlat edinilen çocukların ölümlerini protesto amacıyla "Çocuklarımızı Koruyalım" yürüyüşü düzenlendi.

Rusya İçişleri Bakanlığı, yabancıların evlat edinmesi ve artan ölüm olaylarını protesto amacıyla düzenlenen mitinge katılanların sayısının 12 binden fazla olduğunu duyurdu.

"Birleşik Rusya", "Rusya Komünist Partisi" ve "Liberal Demokrat Parti" temsilcilerinin yanı sıra 16 siyasi parti ve yüze yakın sivil toplum örgütünün katıldığı mitingde konuşan "Rus Analar" hareketinin koordinatörü İrina Bergset, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e bir mektup göndererek, yabancılara evlat verilen Rus çocuklarının korunmasını sağlanması ve Teksas'da ölü bulunan 3 yaşındaki Maksim Kuzmin'in yine aynı aileye verilen küçük kardeşi Kiril'in, Rusya'ya getirilmesini istediklerini kaydetti.

Yürüyüşü düzenleyen organizasyon komitesi ise aile kurumunun zayıflatılmasının önlenmesi, geleneksel manevi değerlerin güçlenmesi ve Rus çocukların yabancılar tarafından evlat edinilmesi problemine dikkati çekmek amacıyla düzenledikleri yürüyüşe, müracaat edilen 5 binin üzerinde, 20 bin kişinin katıldığını açıkladı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ruslar'dan "evlatlık" protestosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz