X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Utandıran sessizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Utandıran sessizlik

  • Giriş Tarihi: 15.8.2013

Mısır'da askerin müdahalesine 'darbe' demeyen Batı, dünkü katliamla ilgili olarak da 'itidal' çağrısı yapmakla yetindi. ABD ve BM ise göstericilerin öldürülmesini kınamakla yetindi

Mısır'da 3 Temmuz tarihinde Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin darbeyle görevinden alınmasına sessiz kalan dünya, dün de yaşanan katliam karşısında tavrını değiştirmedi. Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Abdulfettah Sisi'nin Mursi'yi devirmesine "darbe" diyemeyen İngiltere, Almanya ve Fransa gibi ülkeler yüzlerce kişinin öldürülmesiyle ilgili de "sükunet" çağrısı yapmakla yetindi. Birleşmiş Milletler'den Genel Sekreter Ban ki-Moon adına yapılan açıklamada "Genel Sekreterin açıklamalarını reddeden Mısırlı yetkililer göstericilere karşı güç kullanmayı tercih etti. Müdahaleyi şiddetle kınıyoruz" denilirken AB "güvenlik güçlerine azami teenni" çağrısında bulundu. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ise Mısır'da yaşananları şiddetle kınadı ve "Olağanüstü hal yasasının en kısa süre içersinde sona erdirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Olaylar gerçek demokrasi istekleriyle ters düşmektedir"dedi. İngiltere Dışişleri Bakanlığı, "Kahire'den gelen haberlerden dolayı derin endişe duyuyoruz" dedi. Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle ise, Mısır'da yaşananlar, "şiddetin çok tehlikeli şekilde tırmanması" olarak değerlendirdi. Fransa Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da güvenlik güçlerinin Kahire'de darbe şiddet olaylarını esefle karşıladığını belirtildi. Katar da ordunun müdahalesini kınadı. NATO Genel Sekreteri Anders Rasmussen Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliamlailgili tüm taraflara teenni ve şiddetten kaçınma çağrısı yaptı. Dünya basını ise ordunun barışçıl gösteriler yapanlara müdahalesinden sonra Mısır'ın kan gölüne döndüğü yazdı. France24, "Kahire'de kan banyosu" derken CNN "Duman, silah sesi, feryat", Washington Post "Mısır güçleri Mursi yanlılarının kamplarını bastı", Deutsche Welle "Kahire'de kanlı müdahale" dedi. Bir kameramanı öldürülen Sky News televizyonu yaşananlara "katliam" dedi.


kalan karakter 1000

ssss ssss

hayir ne bekliyorsunuz batidan ya ne iyice aklinizi yitirdiniz adamlar siz ölsün diye elinden geleni yapiyor .. dogmuyor müslüman dünyasi batinin eziyetine

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 15.08.2013 09:53
sergei sergei

yahu adamlar neden katliamı lanetlesinki? dökülen müslüman kanı olduktan sonra onlar için herhangi bir sorun yok .

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 15.08.2013 08:58
erol erol

MÜSLÜMANLAR DÜNYA BARIŞI, DİNLER ARASI İTTİFAKTAN SÖZ EDE DURSUNLAR AVRUPA, AMERİKA, SİYONİSTLER VE DİĞER BİR ÇOK HRİSTİYAN ÜLKELERİ HAÇLI SEFERLERİNİ ÇOKTAN BAŞLATTILAR. EY İSLAM DÜNYASI, ARTIK UYANMA VAKTİ GELMEDİ Mİ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 15.08.2013 08:35
hüseyintaha19041988 hüseyintaha19041988

başlık; batının kahreden sessizliği yerine
islam ümmetinin kahreden çaresizliği
olsaydı daha anlamlı ve doğru olurdu

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 15.08.2013 07:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.