X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER KKTC'de TOMA alımından vazgeçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

KKTC'de TOMA alımından vazgeçildi

  • Giriş Tarihi: 20.9.2013 13:49 Güncelleme Tarihi: 20.9.2013 14:15

KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, KKTC'de bir süredir tartışma konusu olan Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) alımından vazgeçildiğini açıkladı.

Başbakan Yorgancıoğlu, Başbakanlık'ta düzenlediği basın toplantısıyla TOMA'nın ülkeye ithalinin ve girişinin iptal edildiğini duyurdu.

Başbakanlık ve hükümet olarak halkın hassasiyetini dikkate alarak güvenlik birimleriyle yaptıkları uzun değerlendirme sonucu mutabakata vardıklarını açıklayan Başbakan Yorgancıoğlu, TOMA konusunun artık basında gündem olması yerine halkın diğer sorunlarının tartışılmasını ve hükümete yol gösterici olunmasını istedi.

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, yürütülen süreçte destek veren tüm kurumlara ve güvenlik birimlerine bu kararın üretilmesinde yardımcı olmaları nedeniyle teşekkür etti.

kalan karakter 1000

Dumana Dumana

Biz toplum olarak TOMA ların müdahalesine maruz kalmayı reddeden bir toplumuz. Siz taksimde TOMA larınızla mutluysanız sorun yok ama aynı karelerin kktc de yaşanmasına Kıbrıs Türk halkı asla izin vermeyecektir..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.09.2013 00:31
Duman Duman

Şu batının yaptığını takdir mi edelim yoksa bilemicem artık. Eninde sonunda 80 yılda adamlar hem Ortadoğuyu, hem de Türkiyeyi bütün davaları ile birlikte nasıl da istedikleri düzene soktular. Bunun için sadece zaman harcadılar ve sürekli irade ortaya koydular. Asıl enerjiyi burdaki ideolojilerin zaaflarından yararlanarak, her türlü fitneyle son derece düşük maliyetle gerçekleştirdiler ve devam da ediyorlar. sonuca da az kaldı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.09.2013 17:59
Duman Duman

Eminim Yunanlılar veya AB iki misli fiyata Homa diye bir zırhlı satmayı teklif etseler bunlar atlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır2
cevapla 20.09.2013 17:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.