X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Mesaj' alındı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Mesaj' alındı!

  • Giriş Tarihi: 4.12.2013

1998'de Andromeda galaksisinden alınan 80 bin yıllık 'SOS' mesajının şifrelerini yorumlayan Rus bilim insanları "Mesajda yalvaran ve kendini suçlayan bir ton var. Sanırım ürettikleri nükleer silahların açtığı belaların kurbanı olmuşlar" diyor

ABD'de 1979-2007 arasında yayımlanan ve genellikle paranormal ve doğa üstü olaylara yer veren tabloid gazete Weekly World News'un "Uzaylılardan sinyal geldi" başlıklı manşeti yıllar sonra yeniden tartışılmaya başlandı.

'TABLOİD' DİYE ÖNEMSENMEDİ
1998'de yayımlandığı dönem 'asılsızdır' diye fazla önemsenmeyen bu haber aradan geçen 15 yılda bazı arşivlerin açıldığı iddialarıyla yeniden konuşulmaya başlandı. Haberi yeniden gündeme getiren sinyalin içerdiği mesaja ait şifrelerinin uzmanlar tarafından yeniden yorumlanması. 80 bin yıl önce Andromeda galaksisindeki bir gezegenden gönderilen ve 'SOS' mesajı içeren sinyalin şifreleri üzerine çalışan Rus bilim insanları "Mesajın karışık matematiksel şifreleri çözüldü. Mesajda dikkat çeken yardım için yalvaran ve suçluluk hissi taşıyan ifade biçimi. Kendi elleriyle yaptıkları nükleer bir silahın ortaya çıkardığı belalarla mücadele ederken yok olma ihtimali bulunuyor. 80 bin yıl önce dünyada tarih öncesi çağ yaşanırken onların başka gezegenlere gidebilecek kadar teknolojileri bulunuyormuş. Ancak başlarının büyük bir belada olduğu ve fazla zamanları olmadığı anlaşılıyor. Kendi gezegenlerinde rehin kalmışlar. Çalışmalar gösteriyor ki yok oluşlarının nedeni kozmik bir felaket değil kendi elleriyle ürettikleri bir nükleer bela. Ya da bu belanın neden olduğu bir çöküş. Büyük bir yıkım, cehennemi andıran patlamalar, hastalık ve ölümlerin olduğu kesin" diyor.

HALA İNANMAYANLAR VAR

Mesajın gerçekliğine ve şifrelerinin çözüldüğüne inanmayanlar da azımsanır sayıda değil. 1998'deki ilk haberin sahte olduğunu düşünenler mesajın şifrelerini yorumladığı iddia edilen Rus bilim insanı Victor Kurlakov ismin de aslında ölen Rus Genelkurmay Başkanı Kurlakov'a ait olduğunu söylüyor.

kalan karakter 1000

eren eren

belkide bazıları mesajı verdikten sonra ışık hızından daha hızlı bir hızla kaçıp dünyaya geldiler ...bizde 80 bin yıl sonra mesajı algıladık...aslında mesajı çekenlerin torunlarıyız yani....

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 04.12.2013 10:25
Abdülkadir Abdülkadir

İnsanoğlu fantastik macera peşinde koşar...

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır2
cevapla 04.12.2013 10:25
BHY BHY

Tam anlamıyla mesajın alındığı söylenemez. İnsanların hırslarına dünya yenik düşeceğe benziyor dünya insanlarınında öyle mesaj vereceği düşünülürse mesaj anlamını bulmamışa benziyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 04.12.2013 09:58
isimsiz isimsiz

adam çok iyi yorumlamış..

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 04.12.2013 09:33
Arefe Arefe

Allah kainatı yaratmadan önce kimbilir kaç kainat kaç nesil yaratmış,bilenmi var.Yüce Rabbimizin yarattıkları kainatın yaratılmasıyla sınırlı değilki.En doğrusunu o bilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır6
cevapla 04.12.2013 08:48
İsmail İsmail

Allah bilir, siz bilmezsiniz... (Bakara, 216)

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır3
cevapla 04.12.2013 10:52
Sadullah Sadullah

Allah'ın mesajından başka mesajlar olduğuna inan bir bilim adamına malesef bilim adamı diyemeyeceğim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır7
cevapla 04.12.2013 10:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.