X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Parti erken başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Parti erken başladı

  • Giriş Tarihi: 1.1.2014

Avustralya'dan ABD'ye dünya yeni yıla havai fişeklerle girdi. Ancak kutlamalar çoğu ülkede bir gün önce başladı

Tüm dünyada insanlık yeni yıla türlü etkinliklerle girdi. Sydney'de başlayan havai fişek gösterileri, Hong Kong'dan Dubai'ye Paris'ten New York'a gün boyunca devam etti. Öte yandan Londra'da Thames; Moskova'da Kremlin ve Kızıl Meydan, Berlin'de de Brandenburg Kapısı'nda etkinlikler, yılbaşından önceki gece başladı.

ŞAMANLAR DUA ETTİ
Başkent Lima'daki Agua Dulce plajında gelecek yılın ülkeye barış ve zenginlik getirmesini dileyen şamanlar, koka yapraklarıyla törenler yaptı. Şarkı söyleyip dans eden şamanlar, Peru ile Şili arasındaki kıta sahanlığı sorununun kriz yaratmadan barışçıl bir şekilde sona ermesi için dua etti.

MÜZİKSİZ OLMAZ
En büyük etkinlik, başkent Berlin'deki Brandenburg Kapısı'nda oldu. 2014'e hoş geldin demek isteyen Almanlar ve turistler, 30 Aralık gecesi dans ve müzikle başlayan havai fişek gösterileriyle partiye start verdi.

İSKELET DİKTİLER
Barselona'da da önceden başlayan ve yılbaşına hazırlık olan etkinliklerde, Montjuic Dağı eteklerine dikilen devasa metal iskeletle gösterilerine hazırlanan dansçılar, eğlenceye binlerce kişiyi çekti.

SON KONTROL
ABD'nin New York kentinde geleneksel yıl başı kutlamaları Times Meydanı'nda olur. Buradaki törenlerin sembolü ise şüphesiz 1907'den beri düzenlenen "kristal top düşürme" törenidir. Yüzlerce ampulün aydınlattığı kristal topu bırakmadan önce yetkililer son kontrolleri böyle yaptı.