X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Strauss-Kahn'ın yıldızı yeniden parlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Strauss-Kahn'ın yıldızı yeniden parlıyor

  • Giriş Tarihi: 5.3.2014 21:24

Fransızlar kötü giden ekonomiden ülkeyi eski IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın kurtaracağını düşünüyor.

Fransa'da düzenlenen bir kamuoyu araştırması yaşadığı seks skandalının ardından görevini bırakmak zorunda eski IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın yıldızının yeniden parladığını ortaya koyuyor.

Le Parisien gazetesinin yaptırdığı araştırmaya göre Fransızların yüzde 56'sı, Cumhurbaşkanı François Hollande'ın yerine kötü giden ekonomiyi 64 yaşındaki Strauss-Kahn'ın kurtaracağını düşünüyor.

Yine aynı araştırmaya göre, ekonomiyi rayına oturtma açısından eski Başbakan Alain Juppe'ye güvenenlerin oranı yüzde 53, eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye güvenenleri oranı ise yüzde 49 çıktı.

Araştırma sonucu basına sızmasına rağmen Le Parisien bu anketi yayınlamadı.

Le Parisien, ''Dominique Strauss-Kahn, siyasete dönsün mü dönmesin mi ?'' sorusunun yöneltilmemesi yüzünden anketin eksik olduğu düşüncesiyle araştırmayı yayımlamaktan vazgeçtiğini açıkladı.

Strauss-Kahn, son cumhurbaşkanlığı seçimlerinin en güçlü adayıyken, ABD'de kaldığı bir otelde oda görevlisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınmasının ardından, bu hayalinden vazgeçmek zorunda kalmıştı.

Dominique Strauss-Kahn hakkında daha sonra paralı hayat kadınlarıyla fuhuş yapmak, bir bayan gazeteciye cinsel taciz suçlamalarıyla yine davalar açılmış, ancak her seferinde mahkum olmaktan kurtulmayı başarmıştı.