1 İsrail askeri esir alındı

Giriş Tarihi: 20.7.2014 23:12 Güncelleme Tarihi: 21.7.2014 00:12

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, 1 İsrail askerini esir aldıklarını bildirdi.

Filistinliler Gazze Şifa Hastanesi önünde coşkulu sloganlar atıyor, kutlama yapıyorlar.

Hamas sözcüsü yaptığı açıklamada, bir İsrail askerinin tutuklandığını açıkladı. Netanyahu'nun açıklamalarını da değerlendiren sözcü, "Bu açıklamalar gösteriyor ki, İsrail yenilgiyi kabul etti ve savaşacak gücü kalmadı" dedi.

Hamas sözcüsü Basri esir alınan İsrail askerinin adının Shaul Aron olduğunu açıkladı. Askerin künye numarası ise 6029045.

TÜRKİYE İLE TEMAS HALİNDEYİZ!

Hamas sözcüsü, Türkiye ve Katar ile temas halindeyiz. Şartlarımız yerine getirilmeden asla ateşkesi kabul etmeyeceklerini açıkaldı.

6 TÜNEL DAHA İMHA EDİLDİ

İsrail ordusu, Gazze'de 6 tüneli daha imha ettiğini açıkladı. İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, "Gazze'de, İsrail'in güvenliğini tehdit eden 6 yeni tünel daha ortaya çıkarılarak imha edildi" denildi.

Tünellerden birinin 1 kilometreden uzun ve bir evin içinden açıldığı belirtilen açıklamada, 4 tane de farklı çıkış noktasına ulaşıldığı, İsrail'e çok yakın bir
yerde çıkış noktası olduğu öne sürüldü.

Operasyon başladığından beri 110 kişinin öldürüldüğü, bin 302 noktanın hedef alındığı bildirilen açıklamada, bunlardan 342 tanesinin gün içinde vurulduğu, hedef alınan yerler arasında roket rampaları ve karargah binaları bulunduğu iddia edildi.

Açıklamada ayrıca operasyonda 14 tünel ortaya çıkarıldığı, tünellerin birbiriyle bağlantılı olduğu ve bir metroyu andırdığı kaydedilerek "Bunları yer altı Gazze olarak tanımlamak mümkün" ifadesine yer verildi.
ARKADAŞINA GÖNDER
1 İsrail askeri esir alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz