X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Fransız büyükelçi, ülkesine bisikletle dönüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Fransız büyükelçi, ülkesine bisikletle dönüyor

  • Giriş Tarihi: 1.9.2014 16:07

Bosna Hersek'teki görevi sona eren Fransa'nın Saraybosna Büyükelçisi Roland Gilles, bisikletle ülkesine doğru yola çıktı.

Eşi Caludie Carceroni ve yakın arkadaşlarıyla birlikte Saraybosna'dan ayrılan Büyükelçi Gilles'i uğurlamaya, Bosnalı çok sayıda bisikletçinin yanı sıra Saraybosna Kantonu Kültür ve Spor Bakanı İvitsa Şariç ve Bosna Hersek Cumhuriyeti Ordusunda görev yapan Sırp asıllı emekli general Yovan Divyak da katıldı.

Büyükelçilik rezidansında gazetecilere açıklamada bulunan Büyükelçi Gilles, boş zamanlarında sürekli bisiklet sürdüğünü belirterek, ülkesine bisikletle dönecek olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bosnalı bazı bisikletçilerin ve büyükelçilik çalışanlarının da bisikletleriyle yolun bir kısmına kadar kendilerine eşlik edeceğin kaydeden Gilles, her gün yaklaşık 130 kilometre yol kat etmeyi ve 15 günde Fransa'ya ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.

Büyükelçiyi yolcu etmeye gelen Bosna Hersek Bisiklet Federasyonu Başkanı Zlatko Berbiç de Büyükelçi Gilles ve ailesinin sonsuza dek Saraybosna'ya bağlı kalmalarını istediklerini belirterek, ''Hep beraber, bir dostluk yarışına katılmak istiyoruz'' ifadesini kullandı.

Büyükelçi Gilles ve beraberindekiler, Bosna Hersek, Hırvatistan ve İtalya üzerinden Fransa'ya ulaşacak.