X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Almanya'nın yüzde kaçı müslüman karşıtı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Almanya'nın yüzde kaçı müslüman karşıtı?

  • Giriş Tarihi: 19.12.2014 11:05
Almanya'nın yüzde kaçı müslüman karşıtı?
Almanya'nın yüzde kaçı müslüman karşıtı?

TNS araştırma kuruluşunun hazırladığı raporlarda Almanların yüzde 15’i Batının İslamlaşması korkusu yaşıyor.

Almanya'da gün geçtikçe destek bulan Batının İslamlaşmasına Karşı Yurtsever Avrupalılar (PEGİDA) hareketinin hızla büyümesi araştırma kuruluşlarını harekete geçirdi.

TNS araştırma kuruluşunun hazırladığı raporlarda Almanların yüzde 15'inin PEGİDA'nın korkularını paylaştığı ve onlarla birlikte yürümek istedikleri ortaya çıktı. Araştırmaya katılanların bu hareketin yüzde 30'luk bölümü geçici bir eylem dalgası olarak nitelerken, yüzde 45'i ise uzun müddet devam edeceğinden yana görüş belirtti. Yüzde 12'si bu tür yürüyüşlerin yasaklanması gerektiğini savunurken, yüzde 59'luk kesim ise PEDİGA ile diyaloğa geçip endişelerinin giderilmesi fikrini savundu.

Avrupa'yı İslam'dan korumak amacıyla ortaya çıkan PEGİDA için bir araştırma yaptıran Zeit gazetesinin tarafından yapılan bir araştırmada Almanya'da halkın yüzde 73'ü ülkenin radikal İslamcı tehditle karşı karşıya bulunduğuna inanıyor. Aynı araştırmadan çıkan diğer bir sonuca göre de halkın yüzde 59'u ülkeye çok fazla mültecinin kabul edildiğini düşünüyor.