X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Putin'e karşı Rusça kanal kuruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'e karşı kanal kuruluyor

  • Giriş Tarihi: 2.1.2015 15:46 Güncelleme Tarihi: 2.1.2015 16:02
Putin'e karşı Rusça kanal kuruluyor
Putin'e karşı Rusça kanal kuruluyor

Batılı ülkelerle arasında Ukrayna kriziyle patlak veren gerilim medya sektörüne de yansıyacak gibi gözüküyor. AB ülkeleri, Rus televizyonlarına alternatif olarak yayın yapan bir kanal kurmaya hazırlanıyor. Hedef ise, yönetiminin medya üzerinden yürüttüğü propagandaya engel olmak.

Batılı ülkelerle arasındaki restleşme medya sektörüne de taşındı.

ülkeleri, Rus televizyonlarına alternatif bir kanal kurmak için hazırlıklara başladı. Rusça yayın yapacak kanalın amacı, Putin yönetiminin medya üzerinden yürüttüğü propagandanın önüne geçmek.

Putin o meyveyi yasakladı! TIKLAYIN...

15 ÜLKE DESTEK VERİYOR

Aralarında ve Polonya'nın da bulunduğu 15 Avrupa Birliği ülkesi, projeye destek veriyor. Kanalın en önemli hedef kitlesiyse nüfuslarının önemli bir bölümü konuşan Estonya ve Letonya olacak. Amaç bu ülkelerde Rus televizyonları yerine kurulacak bu yeni kanalın izlenmesini sağlamak. ABD ve Avrupa Birliği, Rusça yayın yapan kanal fikrine yönetiminin 2009'da medya denetimini artırmasının ardından daha sıcak bakmaya başladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçen Ekim'de Rusya'da yabancıların medya kuruluşuna sahip olmasını zorlaştıran bir yasayı da uygulamaya koymuştu. (NTV)

Obama'dan Putin'e şok sözler! TIKLAYIN...

kalan karakter 1000

sabır... sabır...

bizde de o kadar kanal var ama hani? mesele dilde değil vatandaşın örf ve adetlerini anlamakta ki; ruslar ırk bakımından 10 - 0 öndeler !

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.01.2015 23:58
Adem Baba Adem Baba

Ruslar uyandı veya uyandırıldı, artık kolay yutulmazlar.
ABD ve AB ye şimdiden geçmiş olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır1
cevapla 02.01.2015 21:32
mahmut mahmut

Söz konusu Batılı ülkelerin (bizim açımızdan faydalı veya tersi analizine girmeden!) ENRJİDE bağlı oldukları dev ülkeyi nasıl dize getirdikleri görülüyor ve bu ülkeler ileride kendi çıkarlarına ters düşen biz dahil DİĞER ÜLKELERİDE dize getirirler! Asıl buraya dikkat çekmeliyiz

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır4
cevapla 02.01.2015 19:01
Ümit Aydın Ümit Aydın

Putin ile Batı arasındaki Savaşa keske ınanabılsem. Keske Danısıklı dovus olmasa KESKE

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır4
cevapla 02.01.2015 18:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.