X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kabe'deki 'Haç' benzeri figürler, kriz çıkınca kaldırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'deki 'Haç' benzeri figürler, kriz çıkınca kaldırıldı

  • Giriş Tarihi: 5.1.2015 10:31
Kabe'deki 'Haç' benzeri figürler, kriz çıkınca kaldırıldı
Kabe'deki 'Haç' benzeri figürler, kriz çıkınca kaldırıldı

etrafını yeniden düzenleyen Suudiler, 'Haç' benzeri figürleri tepkiler gelince kaldırdı.

Osmanlı revaklarını yıkan Suudiler, 'nin etrafına 'haç' benzeri semboller yaptırdı. Tepki üzerine sembolün 'haç'ı andırdığını kabul eden Suudi yönetimi, motifleri söktürmek zorunda kaldı. Tartışmalı motiflerin yerine 'Allah' (cc) lafzı nakşedildi.O 'hata'dan dönüldü. Sahabe Efendilerimizin kabirler ve Osmanlı eserleri başta olmak üzere birçok konuda tartışmalı yıkım faaliyetleri gerçekleştiren Suudi yönetiminin Mescid-i Haram'ın etrafına yaptırdığı yeni donatılarda 'haç' sembolü kullanıldığı yönünde patlak veren tartışma Türkiye'ye de uzandı. Sosyal medyada yayınlanan görseller üzerinden yoğun bir tartışma başlamış durumda.

O 'HAÇ' SÖKÜLDÜ

Suudi yetkililer tartışmaların başladığı dönemde bir açıdan bakıldığında 'haç' olarak görülen desenin 'dekoratif bitki desenleri' olduğunu belirterek kendilerini savunmuşlardı. Ancak daha sonra din âlimlerinden de alınan görüşler doğrultusunda bu desenler söküldü.

'ALLAH' LAFZI NAKŞEDiLDi

Suudi yönetiminin Müslümanların yoğun tepkileri üzerine söz konusu 'hata'dan dönerek 'haç' olarak yorumlanan desenleri söktürmesinin ardından, yerine 'Allah' (cc) lafzı celilesi nakşedildi.

Kaynak: Haber7

kalan karakter 1000

Çuvaldız Çuvaldız

Kafayı Yemiş Bu Çöl Bedevi Torunları, Hala Hayvanlıktan Çıkamadılar....Daha 10 Tane Peygamber de Ğelseydi Aynı Kalırdı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 05.01.2015 12:12
hakan caliskan hakan caliskan

bu suudların yahudiden farkı yok... gün gelicek kabe onların kanlarını akıtıldığı bir savaş alanına dönücek ...müslümanlar yeniden dünyaya hakim olucak .

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 05.01.2015 10:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.