X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Peygamberimizi terörist olarak çizmişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Peygamberimizi terörist olarak çizmişti

  • Giriş Tarihi: 8.1.2015 09:37 Güncelleme Tarihi: 8.1.2015 09:37
Peygamberimizi terörist olarak çizmişti
Peygamberimizi terörist olarak çizmişti

Paris'te mizah si 'nun merkezine düzenlenen da ölenlerden biri de ünlü karikatürist Jean Cabut..

'nın başkenti Paris'te mizah si 'nun merkezine düzenlenen silahlı da en az 12 kişi yaşamını yitirdi. Ölenler arasında Fransa'nın en ünlü karikatüristlerinden Jean Cabut da var. Jean Cabut'nun tepki çeken Hz. Muhammed karikatürlerinde çizimlerinin olduğu biliniyordu.

HZ. MUHAMMED (SAV) KARİKATÜRÜ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Charlie Hebdo 2012'de Hz. Muhammed karikatürleri yayımlamış, O dönemde bu karikatür infial yaratmış, alarma geçen Fransa 20 ülkedeki elçilik ve okullarını derginin yayımlandığı cuma günü geçici olarak kapatma kararı almıştı. Saldırıda ölenler arasında yer alan ünlü karikatürist Jean Cabut'nun da Hz. Muhammed karikatürlerinde çizimlerinin olduğu biliniyordu.

JEAN CABUT KİMDİR?

Ünlü karikatürist Cabut ilk çizimlerini 1954 yılında yapmaya başladı. 1960 yılında ordudan ayrıldıktan sonra Hara-Kiri dergisinin kurucularından biri oldu. 1970 ve 1980'ler çocuk tv programları yaptı. Bu dönemde oldukça ünlendi. Son olarak saldırının hedefi olan Charlie Hebdo dergisinde çalışmaya devam ediyordu. Danimarka'da Jyllands Posten adlı bir gazetede 30 Eylül 2005 günü yayınlanan Hz. Muhammed'in karikatürlerini yayınlamıştı. Karikatürlerden bir tanesinde peygamberi bir terörist olarak gösteriliyordu. Karikatür İslam dünyasından tepki çekmişti. Avrupa'da bazı ülkeler de Danimarka gazetesine destek olmak için karikatüre sayfalarında yer vermişti. Cabut da bu karikatürlere sahip çıkmıştı.

kalan karakter 1000

ilhami ilhami

zulüm başına adalet külahını geçirmiş adalet satıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.01.2015 11:32
ilhami ilhami

zulüm başına adalet külahı geçirmiş adalet satıyor. adaletsizliğin olduğu bir yerde adaletten bahsetmek ne kadar vahim bir durum. şu dünya çok çekti. birileri plan yaptı.ışid ilk çıktığı zamanlarda hep şu telafüz edildi.bu ışid militanları birgün bizim ülkelerimizdede saldırabilir denildi. ve işte ta o günlerden böyle birşeyin gerçekleşeceği belliydi kendileride biliyordu. ama bu bombanın fitilini ateşleyecek bir şey gerkiyordu. o da hz.muhammed resulü ekrem aleyhisselatü vesselam'a yapılan hakaret bu müslümanların en can alıcı yerine dokunmak olacaktı.şimdi ehli küfür,ehli gaflet, ehli delalet hepsi şimdi ittfak halinde.unutmayınki plan yapanın planını bozan yalnız ALLHAH dır. hasbinallahü venimelvekil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır3
cevapla 10.01.2015 11:31
mine mine

Ey Fransa zamanında karikatüristini kınayıp cezanı verseydin şimdi bunlar olmayacaktı. Yıllarca ülkemizdeki teröristlere destek sağladınız nasılmış terör saldırıları, kimse istemez ülkesinde saldırıları olmasını, önce iğneyi kendinize batırın acısını hissedin sonra çuvaldızı başkasına batırın. Keser döner sap döner gün gelir hesap döner atasözü ne güzel söylenmiştir. Böyle saldırıları elbette ki tasvip etmiyorum ama Kur'anı Kerim, Peygamberimiz olursa iş değişir. İnsanların inançlarıyla alay etmeyin !

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır4
cevapla 09.01.2015 15:41
Muzaffer Çabukoğlu Muzaffer Çabukoğlu

Hz. Peygamber (s.a.v.) hakaret etmeyi "ifade özgürlüğü" olarak gören ahmak Fransız yöneticiler asıl suçludur. İfade özgürlüğü başkasının inanç özgürlüğüne karşı ise, o özgürlük düşünce ve ifade özgürlüğü değildir, kaos ve fitne çıkmasının sebebidir. İnançlara saygıya Fransız kalan Fransa bu olayların asıl sorumlusudur. Fransa, gerçek bir devlet gibi davransaydı bu olaylar bu noktaya gelmezdi. Ayrıca Fransa Cezayir'de milyonlarca Müslümanı katletmiş, soykırım yapmış bir devlettir. Terör ve katliam bumerang gibidir, katliam yapan katliama uğrar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır4
cevapla 09.01.2015 15:03
mehter mehter

bu cabut mudur nedir tipsiz yavşak geberdi gitdi yaşasın cehennem alemlerin peygamberine hakaret neymiş gör

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır7
cevapla 09.01.2015 13:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.