X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hüsnü Mübarek tahliye mi oluyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

tahliye mi oluyor?

  • Giriş Tarihi: 13.1.2015 11:39 Güncelleme Tarihi: 13.1.2015 15:51
Hüsnü Mübarek tahliye mi oluyor?

Zimmetine para geçirmekten üç yıl hapis cezasına çarptırılan eski Devlet Başkanı 'e yeniden yargılama yolu açıldı.

Mübarek Mayıs ayında başkanlık köşklerine tahsis edilmiş fondan 174 bin dolara el koyması suçundan 3 yıl ağırlaştırılmış hapis cezası almıştı.

Bu dava Mübarek'in ceza aldığı tek dava özelliğini taşıyordu. Yeniden yargılama kararıyla beraber Mübarek'in bu davadan da ceza almadan kurtulma ihtimali doğmuş oldu.

'da devrimle iktidardan uzaklaştırılan ve darbenin ardından hakkında verilmiş müebbet hapis kararı bozulduktan sonra yeniden yargılanan , açılan hiçbir davadan ceza almamıştı.

BERAAT KARARLARI

Mahkeme, Hüsnü Mübarek hakkında 'İsrail'e doğalgaz satışı ihalesinde rant sağlamak' ve dolayısıyla 'yolsuzluk yapmak' suçlamasıyla açılan davada beraat kararı vermiş, söz konusu paranın satımı gerçekleştiren şirketten faiziyle birlikte tahsil edileceğini ve dolayısıyla ortada bir rantın olmadığını belirtmişti.

Mahkeme, Mübarek ailesine 'haksız kazanç sağlama ve rüşvet' suçlamasıyla açılan davada ise zaman aşımından dolayı davanın düşürülmesine ve dolayısıyla Mübarek'in beraatine karar vermişti.

Mahkeme, Mübarek hakkında son olarak, 2011'deki gerçekleşen ayaklanmalarda 'protestocuları öldürmek' suçlamasıyla açılan davada ise yetkisizlik kararı vermişti. Mahkeme bu suçlamadan dolayı Mübarek'e dava açılamayacağına kanaat getirdi. (Al Jazeera)

kalan karakter 1000

hayrikaya hayrikaya

hüsnü mübarek derhal tahliye deilmeli şeriyatcı hain mürsi mısıryasalarına göre idam edilmeli

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 13.01.2015 16:07
Hakan Hakan

Dünyada hesap vermekten kurtardılar diyelim. Peki ölmekten de kurtarabilecekler mi acaba?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.01.2015 14:37
H.K. H.K.

Mısır'daki faşist diktatörlük de kendi karakterini yansıtacaktır, bu doğaldır. Sisi Mübarek'in çırağıdır ve aynı otoriteden emir almaktadır. Merak edilecek şey, Mısır'da halkın iradesine karşı bundan sonra hangi kanlı planların uygulamaya konulacağıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 13.01.2015 13:43
hayrikaya hayrikaya

mısırdaki idareşeriyatı önlemek için yüksek vatan sevgisi ile şer okaklarını gelaşağı ettiler halen bu mezluplar dinle şeriyatla devlet idare edileceyini zannediyorlar ordu bu pisliği temizledi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 13.01.2015 16:10
Ardıç Ardıç

Merak etmeyin, sonunu bekleyin. Zulm ile âbâd olanın ahiri berbâd olur. Bu zalimi Allah mutlaka kahredecektir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 13.01.2015 12:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.