X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ABD: Hz. Muhammed karikatürlerini destekleriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

: Hz. Muhammed karikatürlerini destekleriz

  • Giriş Tarihi: 14.1.2015 09:22 Güncelleme Tarihi: 14.1.2015 09:32
ABD: Hz. Muhammed karikatürlerini destekleriz

Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı , dergisinin Hz. Muhammed'in tasvir edileceği bir karikatürün yer alabileceği iddialarına yanıt verdi.

, dergisinin Fransa'da bugün yayınlanacak sayısında Hz. Muhammed'in tasvir edileceği bir karikatürün yer alabileceği iddialarına ilişkin, "Kişisel görüşlere bakılmaksızın, Charlie Hebdo'nun bu tür bir şey yayınlaması hakkını kesinlikle destekliyoruz. Demokraside olan budur" dedi.

HARF: ABD İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN YANINDA

Marie Harf, günlük basın toplantısında konuya yönelik soru üzerine, "söylediklerine şiddetli bir şekilde karşı olunsa dahi gazetecilerin, sanatçıların ve yaratıcı insanların ifade özgürlüğünün desteklenmesi gerektiğini ve olarak da ifade özgürlüğünün yanında olduklarını" belirtti.

"MÜSLÜMANLARIN HASSASİYETLERİNİ BİLİYORUZ AMA.."

"Hz. Muhammed'in tasvir edilmesini lık karşıtı olarak görmüyor musunuz" sorusu üzerine Harf, "Özellikle Müslümanların bu tür tasvirler konusunda çok güçlü hassasiyetleri olduğunu biliyoruz. Hiçbir şey şiddeti haklılaştırmaz, nefreti haklılaştırmaz ve hiçbir şey ifade özgürlüğünün önünde durmamalı" yanıtını verdi.

kalan karakter 1000

demokrat demokrat

Müslüman-Hristiyan yakınlaşmasını dinamitleyen bu sözcü sizce hangi devletin sözcüsü olabilir? ABD ye yakışmadığı kesin de... Merak işte...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 14.01.2015 15:29
demokrat demokrat

Yorumlara bakılırsa, sözcü amacına ulaşmış... Böylece müslüman-hristiyan yakınlaşması dinamitlenmiş oluyor. Peki bu kimin işine yarar sizce?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 14.01.2015 15:27
ismail ismail ismail ismail

allah nurunu tamamlayacaktır

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır6
cevapla 14.01.2015 14:30
amerika amerika

7000 km öteden gelirsiniz binlerce insanı öldürürsünüz buna özgürleştirme dersiniz yanınızda mantar tabancası patlar bunada islami terör desiniz

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 14.01.2015 12:02
İslam İslam

İfade özgürlüğü diye insanların inancına ters davranışlarda bulunamazsınız ve bunu destekleyemezsiniz edebini bil adi kadın....

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 14.01.2015 11:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.